Eminem va Shakira Markaziy Osiyo hududiga turne bilan kelishadi
Dunyo tanigan mashhur amerikalik reper Eminem va kolumbiyalik xonanda Shakira 2026 yilda Markaziy Osiyo hududiga turne bilan tashrif buyurishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xabarlarga ko'ra, ushbu san'atkorlar Qozog'istonning Olmaota shahridagi Markaziy stadionda katta konsert berishlari mumkin. Hozirgi vaqtda tadbirning aniq sanalari belgilanmagan bo'lib, tashkiliy va texnik masalalar ustida ish olib borilmoqda.
Ushbu tadbir nafaqat Qozog'iston, balki butun mintaqa uchun yirik madaniy voqea bo'lishi kutilmoqda. Biroq konsertlar o'tkazilishi rejalashtirilgan stadionda 2026 yilda keng ko'lamli modernizatsiya ishlari amalga oshirilishi ko'zda tutilgan.
Xususan, futbol maydoni va yengil atletika yo'laklari yangilanishi rejalashtirilgan. Ta'mirlash ishlari konsertlardan oldin yoki keyin bajarilishi hali aniq emas, bu esa tadbirning o'tkazilish muddatiga ta'sir qilishi mumkin.
Shuni ta'kidlash joizki, avvalgilarida ham ushbu stadionda tashkil etilgan yirik xalqaro tadbirlar turli qiyinchiliklar tufayli tanqidlarga uchragan edi. Asosan infratuzilmaning yetishmasligi va tashkiliy kamchiliklar asosiy muammolar sifatida qayd etilgan.
Shu sababli, Eminem va Shakira kabi jahon yulduzlarining chiqishi uchun stadionning tayyorgarlik darajasi va xavfsizlik choralari yuqori darajada bo'lishi talab etiladi. Hozirda muxlislar ushbu xabarni intizorlik bilan kutib, rasmiy tasdiqlanishini kutyaptilar.

Эминем и Шакира приедут с турне в Центральную Азию
Всемирно известный американский рэпер Эминем и колумбийская певица Шакира, как ожидается, посетят Центральную Азию с турне в 2026 году. Об этом сообщает Zamin.uz.
По сообщениям, эти артисты могут дать большой концерт на Центральном стадионе города Алматы в Казахстане. В настоящее время точные даты мероприятия не определены, ведется работа над организационными и техническими вопросами.
Ожидается, что данное мероприятие станет крупным культурным событием не только для Казахстана, но и для всего региона. Однако на стадионе, где планируется проведение концертов, в 2026 году предусмотрены масштабные работы по модернизации.
В частности, планируется обновление футбольного поля и легкоатлетических дорожек. Пока неясно, будут ли ремонтные работы проведены до или после концертов, что может повлиять на сроки проведения мероприятия.
Стоит отметить, что и ранее крупные международные мероприятия, организованные на этом стадионе, подвергались критике из-за различных трудностей. В качестве основных проблем отмечались прежде всего нехватка инфраструктуры и организационные недостатки.
По этой причине для выступления таких мировых звезд, как Эминем и Шакира, требуется высокий уровень подготовки стадиона и мер безопасности. Сейчас поклонники с нетерпением ждут официального подтверждения этой новости.