Xonanda Dilfuza Ismoilova o'zining tashqi ko'rinishiga oid kutilmagan va yoqimsiz voqea haqida yangi intervyusida so'zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San'atkorning aytishicha, u Amerika Qo'shma Shtatlariga safar qilgan vaqtda bir ayolning burniga taqilgan chiroyli olmos taqinchoq uning e'tiborini tortgan. Shu sababli xonanda o'zi ham shunday bezakdan foydalanib ko'rishga qaror qilgan.
Oradan biroz vaqt o'tgach, Dilfuza Ismoilovaga katta hajmdagi olmos sovg'a qilingan. U ushbu taqinchoqni burniga taqdirganini ma'lum qildi.
Biroq, bu qarori kutilmagan asoratlarga olib kelgan. Vaqt o'tishi bilan taqinchoq sababli burnida kuchli yallig'lanish boshlangan va sog'lig'i yomonlashgan.
Holat og'irlashgach, xonanda yordam so'rab eski Toshkent tibbiyot institutiga murojaat qilishga majbur bo'lgan. U yerda mutaxassislar tomonidan olmos taqinchoq olib tashlangan.
Dilfuza Ismoilova o'sha paytdagi og'riqli va qiyin vaziyatni eslab, juda qiynalganini aytdi. U o'z holatidan iztirob chekkan holda, oynaga qarashga ham botinolmaganini va o'sha taqinchoqni g'azab bilan oynaga otib yuborganini qo'shimcha qildi.
San'atkor jismoniy azoblar tufayli Allohdan kechirim so'raganini ta'kidlab, bunday tajribalar insonni ko'p narsaga o'rgatishini izhor etdi.

Бриллиантовое украшение в носу Дильфузы Исмоиловой нанесло серьезный вред ее здоровью
Певица Дильфуза Исмоилова в своем новом интервью рассказала о неожиданном и неприятном случае, связанном с ее внешностью. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
По словам артистки, во время поездки в Соединенные Штаты Америки ее внимание привлекло красивое бриллиантовое украшение в носу одной женщины. Поэтому певица решила сама воспользоваться подобным аксессуаром.
Спустя некоторое время Дильфузе Исмоиловой подарили крупный бриллиант. Она сообщила, что надела это украшение в нос.
Однако это решение привело к неожиданным осложнениям. Со временем из-за украшения началось сильное воспаление в носу, и ее здоровье ухудшилось.
Когда состояние ухудшилось, певица была вынуждена обратиться за помощью в Ташкентский государственный медицинский институт. Там специалисты удалили бриллиантовое украшение.
Вспоминая ту болезненную и трудную ситуацию, Дильфуза Исмоилова сказала, что очень сильно страдала. Она добавила, что от отчаяния не могла даже смотреть в зеркало и в гневе швырнула это украшение в него.
Артистка отметила, что из-за физических мучений просила прощения у Аллаха, и выразила мнение, что подобный опыт многому учит человека.