Shahlo Hojiyeva Panoh filmi va o tmisidagi obrazini esladi
Panoh nomli badiiy filmda singil obrazini ijro etgan aktrisa Shahlo Hojiyeva o'tmishdagi ishlarini eslab, o'z fikrlari bilan bo'lishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Aktrisa ushbu kino suratga olingan paytda hali o'smir yoshda bo'lganini ta'kidlab, hozirgi kunda filmni qayta tomosha qilishdan uyalishini ma'lum qildi. Sanoat vakilining aytishicha, tomoshabinlar hali ham ushbu asarni eslab, unga turli savollar berib turishadi.
Asosan, aktrisaning o'sha davrdagi tashqi ko'rinishi, xususan, yuzidagi ba'zi kamchiliklar va mo'ylov masalasi ko'pchilikning e'tiborini tortgan hamda tanqidlarga sabab bo'lgan. Shahlo Hojiyeva ushbu vaziyatni o'sha paytdagi tajribasizligi va yoshligi bilan izohlaydi.
Uning ta'kidlashicha, suratga olish jarayonida ishga jalb qilingan bir nechta grimyorlar bo'lganiga qaramay, tashqi ko'rinishdagi ushbu detallarga yetarlicha e'tibor berilmagani sezilib turibdi. Aktrisa aynan shu sabablar tufayli filmni qayta ko'rishni istamasligini bildirdi.
O'sha davrdagi xotiralar va ekrandagi obrazining hozirgi dunyoqarashi bilan mos kelmasligi unda ma'lum darajada noqulaylik tug'dirishini yashirmadi. Bu holat san'atkorning professional o'sishi va vaqt o'tishi bilan o'ziga bo'lgan talablarning ortganidan dalolat beradi.

Шахло Хожиева вспомнила фильм «Панох» и свой образ в нем
Актриса Шахло Ходжиева, исполнившая роль сестры в художественном фильме «Панох», поделилась своими мыслями, вспомнив о своих прошлых работах. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Актриса отметила, что на момент съемок этого фильма была еще подростком, и призналась, что сейчас ей неловко пересматривать картину. По словам представительницы индустрии, зрители до сих пор помнят это произведение и задают ей различные вопросы.
В основном внимание многих привлекли и стали поводом для критики внешний вид актрисы в то время, в частности, некоторые недостатки кожи на лице и вопрос с усиками. Шахло Ходжиева объясняет эту ситуацию своей неопытностью и юным возрастом в тот период.
Она подчеркнула, что, несмотря на привлечение нескольких гримеров в процессе съемок, заметно, что этим деталям внешности не было уделено достаточного внимания. Актриса заявила, что именно по этим причинам она не хочет пересматривать фильм.
Она не скрыла, что воспоминания того времени и несоответствие экранного образа ее нынешнему мировоззрению вызывают у нее определенный дискомфорт. Эта ситуация свидетельствует о профессиональном росте артистки и усилении требований к себе с течением времени.