Dilfuza Ismoilova boylik va kibr haqida ochiq gapirdi
Mashhur komik aktrisa va xonanda Dilfuza Ismoilova yaqinda bergan intervyusida ko'pchilikni hayratda qoldiruvchi ma'lumotlar bilan o'rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
San'atkor o'zining shaxsiy hayoti, sog'lig'i va boylikka bo'lgan munosabati haqida ochiq gapirdi. Ijodkor faoliyatining ilk davrlarida Qozog'iston safarlaridan juda katta mablag' topib kelganini, Shvetsiya hamda Amerikaning ko'plab shtatlarida gastrol qilganini esladi.
Biroq u hech qachon moddiy imkoniyatlari bilan maqtanmaganini ta'kidlab, kibrni pastkashlik belgisi deb hisoblashini aytdi. Dilfuza Ismoilova boylik tushunchasiga boshqacha yondashadi.
Uning fikricha, haqiqiy boylik ruhning xotirjamligi va yaqinlarining sog'lig'idir. San'atkor kelajakda nafaqat moddiy jihatdan, balki yaxshiliklari bilan ham tarixda qolishni orzu qiladi.
U to'plagan mablag'larini muhtojlarga ehson qilish, uysizlarga boshpana va ehtiyojmandlarga yordam berish niyatida ekanini ma'lum qildi. Xonanda ba'zi insonlar uning mehribonligidan foydalanishga urinishlaridan ranjishini bildirdi.
Ko'pincha dabdabali to'ylarni tashkil qilganlar san'atkorning mashhur ismini bepul xizmat ko'rsatishi uchun ishlatmoqchi bo'lishar ekan. Dilfuza Ismoilova bugungi darajaga yetish uchun yillar davomida tinmay mehnat qilgani va katta mablag' sarflaganini eslatdi.
Suhbat davomida san'atkor Amerikada sodir bo'lgan qiziqarli voqeani ham so'zlab berdi. Unga sovg'a qilingan qimmatbaho brilliant tosh sog'lig'iga salbiy ta'sir ko'rsatib, yallig'lanish keltirib chiqargan ekan.
Sog'lig'i birinchi o'rinda ekanini anglagan xonanda ushbu qimmatbaho toqinchoqdan voz kechgan va uni tashlab yuborganini aytdi. Shuningdek, 60 yoshga yaqinlashgan san'atkor hanuzgi muxlislarining ardog'ida ekanini ta'kidladi.

Дильфуза Исмоилова открыто высказалась о богатстве и гордыне
Известная актриса комедийного жанра и певица Дильфуза Исмоилова в своем недавнем интервью поделилась информацией, которая многих удивила. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Артистка открыто рассказала о своей личной жизни, здоровье и отношении к богатству. Она вспомнила, что на начальном этапе своей творческой деятельности зарабатывала очень большие суммы во время поездок в Казахстан, а также гастролировала по Швеции и многим штатам Америки.
Однако она подчеркнула, что никогда не хвасталась своими материальными возможностями, отметив, что считает гордыню признаком низости. Дильфуза Исмоилова иначе подходит к понятию богатства.
По ее мнению, истинное богатство — это спокойствие души и здоровье близких. Артистка мечтает остаться в истории не только благодаря материальному достатку, но и своими добрыми делами.
Она сообщила о своем намерении жертвовать накопленные средства нуждающимся, обеспечивать кровом бездомных и помогать тем, кто в этом нуждается. Певица выразила сожаление по поводу того, что некоторые люди пытаются воспользоваться ее добротой.
Часто организаторы пышных свадеб пытаются использовать известное имя артистки для получения бесплатных услуг. Дильфуза Исмоилова напомнила, что годами неустанно трудилась и вложила огромные средства, чтобы достичь нынешнего уровня.
В ходе беседы артистка также рассказала об интересном случае, произошедшем в Америке. Дорогой бриллиант, подаренный ей, оказал негативное влияние на ее здоровье, вызвав воспаление.
Осознав, что здоровье стоит на первом месте, певица отказалась от этого дорогого украшения и выбросила его. Также артистка, приближающаяся к 60 годам, отметила, что до сих пор пользуется любовью и уважением своих поклонников.