Nigora Karimboyeva Sardor seriali u uchun alohida o'ringa egaligini aytdi
Taniqli aktrisa va mahoratli boshlovchi Nigora Karimboyeva yaqinda telekanallardan birida efirga uzatilgan Mening oshxonam ko‘rsatuvida mehmon sifatida ishtirok etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Samimiy ruhda kechgan suhbat davomida aktrisaga uning ijodiy yo‘li va faoliyatidagi eng muvaffaqiyatli loyihalar haqida savollar berildi. Xususan, boshlovchi aktrisadan Sardor serialidan keyin uning o‘rnini bosa oladigan darajadagi yana qanday yirik asarlarda rol ijro etgani haqida so‘radi.
Nigora Karimboyeva ushbu savolga javob berar ekan, o‘zi ishtirok etgan har bir film va ijro etgan har bir roli u uchun qadrli ekanini, ularning barchasini birdek yaxshi ko‘rishini ta’kidladi. Biroq aktrisaning e’tirof etishicha, Sardor seriali uning shaxsiy hayoti va professional faoliyatida butunlay boshqacha va alohida o‘ringa ega.
Buning asosiy sabablaridan biri sifatida u ushbu loyihaning hayotidagi ilk katta qadam bo‘lganini ko‘rsatdi. Aktrisaning so‘zlariga ko‘ra, mazkur serial u oliy ta’lim muassasasini tamomlaganidan so‘ng ishtirok etgan birinchi yirik loyihasi edi.
Eng muhimi, ushbu asar nafaqat Nigora Karimboyeva, balki o‘sha davrning ko‘plab yosh va iqtidorli aktyorlarini butun mamlakatga tanitgan. Bobur Yo‘ldoshev va Ulug‘bek Yunusov kabi bugungi kunda mashhur bo‘lgan ijodkorlarning ham katta ekrandagi ilk jiddiy qadamlari aynan mana shu serial bilan bog‘liq bo‘lganini aktrisa alohida g‘urur bilan esladi.
Nigora Karimboyeva suhbat davomida mashhurlikning shirin ta’mini ilk bor qachon va qanday his qilgani haqidagi xotiralari bilan ham o‘rtoqlashdi. Uning aytishicha, xalq orasida ertalab uyg‘onib o‘zini mashhur ekanini bilish haqidagi ibora aynan uning hayotida haqiqatga aylangan.
Serial efirga uzatilganining ertasiga ko‘chaga chiqqanida, bekatda turgan odamlarning e’tibori va munosabatidan so‘ng u mashhurlik nima ekanini chinakamiga anglab yetgan. O‘sha damlar aktrisa uchun unutilmas va hayajonli lahzalar bo‘lib qolganini qo‘shimcha qildi.

Нигора Каримбаева заявила, что сериал «Сардор» занимает особое место в её жизни
Известная актриса и талантливая ведущая Нигора Каримбаева приняла участие в качестве гостя в передаче «Mening oshxonam» (Моя кухня), вышедшей в эфир на одном из телеканалов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе искренней беседы актрисе были заданы вопросы о её творческом пути и самых успешных проектах в её карьере. В частности, ведущий поинтересовался, в каких ещё крупных произведениях, сопоставимых по масштабу с сериалом «Сардор», она снималась.
Отвечая на этот вопрос, Нигора Каримбаева подчеркнула, что каждый фильм и каждая роль, которую она исполнила, дороги ей, и она любит их все одинаково. Однако актриса призналась, что сериал «Сардор» занимает совершенно иное и особенное место в её личной жизни и профессиональной деятельности.
Одной из главных причин она назвала то, что этот проект стал её первым большим шагом в карьере. По словам актрисы, данный сериал был её первым крупным проектом после окончания высшего учебного заведения.
Самое главное, это произведение открыло всей стране не только Нигору Каримбаеву, но и многих других молодых и талантливых актеров того времени. Актриса с особой гордостью вспомнила, что первые серьезные шаги на большом экране таких ныне известных артистов, как Бобур Юлдашев и Улугбек Юнусов, также были связаны именно с этим сериалом.
В ходе беседы Нигора Каримбаева также поделилась воспоминаниями о том, когда и как она впервые почувствовала сладкий вкус популярности. По её словам, выражение «проснуться знаменитой» стало реальностью именно в её жизни.
Выйдя на улицу на следующий день после выхода сериала в эфир, она по-настоящему осознала, что такое популярность, увидев внимание и реакцию людей на остановке. Она добавила, что те мгновения остались для неё незабываемыми и волнующими моментами.