«Ummon» guruhi o‘n yillik tanaffusdan so‘ng sahnaga qaytdi
Bir necha yillar davomida millionlab muxlislar qalbidan chuqur joy olgan Ummon guruhi o‘n yillik tanaffusdan so‘ng yana katta sahnaga qaytdi. Toshkent shahridagi Humo Arena saroyida bo‘lib o‘tgan yirik konsert dasturi barcha yig‘ilganlar uchun haqiqiy bayram va unutilmas xotiralarga boy kecha bo‘ldi.
Muxlislar o‘zlarining sevimli ijrochilarini sog‘inganliklari zalning to‘laligidan va har bir taronaning jo‘r bo‘lib kuylanganidan yaqqol sezilib turdi. Dastur davomida guruh a’zolari o‘zlarining eng sara va ommalashgan qo‘shiqlarini jonli ijroda taqdim etdilar.
Konsertga tashrif buyurgan har bir tomoshabin o‘tmishning shirin damlarini eslab, o‘zgacha hayajon va kuchli hissiyotlarni tuydi. Zalni to‘ldirgan minglab odamlar har bir chiqishni davomiy qarsaklar va olqishlar bilan kutib olishdi.
Bu holat guruhning san’at olamidagi o‘rni hali ham mustahkam ekanini yana bir bor isbotladi. Sahnada guruh a’zolari o‘zlarining samimiy fikrlarini bildirib, ijodiy faoliyatni qayta tiklash oson kechmaganini tan oldilar.
Ularning ta’kidlashicha, mazkur qaror shunchaki mashhurlikka erishish yoki zamonaviy oqimlarga qo‘shilish maqsadida qabul qilinmagan. Aksincha, bu qadam ko‘p yillik sadoqatli muxlislarning istaklari hamda san’atkorlarning o‘z qalb amriga ko‘ra tashlangan.
Biz o‘n yillik uzoq ayriliqdan so‘ng yana sizlar bilan yuzlashdik. Bu yo‘lni qaytadan boshlash biz uchun oson bo‘lgani yo‘q.
Biz mashhurlik ortidan quvib yoki o‘tkinchi e’tibor uchun qaytmadik. Asosiy maqsadimiz bizni yillar davomida kutgan, qo‘shiqlarimizni unutmagan muxlislarimizga minnatdorchilik bildirishdir.
Ichimizda aytilmay qolib ketgan gaplarimiz, qadrdon xotiralarimiz va sizlarga bo‘lgan cheksiz hurmatimiz bizni yana sahnaga chorladi, deya guruh a’zolari o‘z tuyg‘ularini bayon etdilar. Ushbu kecha o‘zbek estradasi tarixida yangi bir sahifa ochganini e’tirof etish joiz.

Группа «Уммон» вернулась на сцену после десятилетнего перерыва.
Группа Ummon, которая на протяжении нескольких лет занимала глубокое место в сердцах миллионов поклонников, вернулась на большую сцену после десятилетнего перерыва. Масштабная концертная программа, прошедшая в комплексе Humo Arena в городе Ташкенте, стала настоящим праздником и вечером, богатым незабываемыми воспоминаниями для всех присутствующих.
То, насколько поклонники соскучились по своим любимым исполнителям, было отчетливо заметно по заполненному залу и тому, как каждый трек подпевался хором. В ходе программы участники группы представили в живом исполнении свои лучшие и самые популярные песни.
Каждый зритель, посетивший концерт, вспомнил сладкие мгновения прошлого, ощутив особенный трепет и сильные эмоции. Тысячи людей, заполнивших зал, встречали каждое выступление продолжительными аплодисментами и овациями.
Эта ситуация еще раз доказала, что место группы в мире искусства по-прежнему остается прочным. На сцене участники группы выразили свои искренние мысли и признались, что восстановить творческую деятельность было непросто.
По их словам, данное решение было принято не просто ради достижения популярности или присоединения к современным течениям. Напротив, этот шаг был сделан по желанию многолетних преданных поклонников и по зову сердца самих артистов.
Мы снова встретились с вами после долгой десятилетней разлуки. Начать этот путь заново было для нас совсем не просто.
Мы вернулись не в погоне за славой или ради мимолетного внимания. Наша основная цель — выразить благодарность поклонникам, которые ждали нас годами и не забыли наши песни.
Невысказанные слова, дорогие воспоминания и бесконечное уважение к вам снова призвали нас на сцену, — так выразили свои чувства участники группы. Стоит признать, что этот вечер открыл новую страницу в истории узбекской эстрады.