Joriy yilning 25-may kuni poytaxtimiz Toshkent shahrida maktab bitiruvchilari uchun unutilmas sovg‘a tayyorlanmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu kuni shahar markazida ulkan bayram dasturi — bepul konsert namoyishi bo‘lib o‘tadi. Ushbu tantanali tadbir an’anaviy so‘nggi qo‘ng‘iroq bayramiga hamohang tarzda tashkil etilib, yoshlar uchun maktab davrining eng yorqin yakuniga aylanishi kutilmoqda.
Katta sahnada o‘zbek estradasining eng yorqin yulduzlari va iste’dodli yosh ijodkorlari jam bo‘ladi. Konsert dasturida Munisa Rizayeva, Hamdam Sobirov, Konsta, Shahriyor va Shohrux kabi mashhur xonandalar o‘zlarining eng sara taronalarini ijro etadilar.
Shuningdek, Leyli, Setora guruhi, Ruhsora Emm, Abbose, Afruza hamda Yunka va Yamadzhi kabi ijodkorlar ham o‘z chiqishlari bilan muxlislarni xushnud etishadi. Tashkilotchilarning ma’lum qilishicha, kecha davomida jami yigirmadan ortiq san’atkor sahnaga chiqib, o‘zining maxsus dasturini taqdim etadi.
Tashrif buyuruvchilarni nafaqat sevimli xit qo‘shiqlar, balki zamonaviy texnologiyalar asosida bezatilgan mahobatli sahna, yorqin chiroqlar shousi va o‘zgacha bayramona muhit kutmoqda. Mazkur tantanali tadbir yangi barpo etilgan Olimpiya shaharchasi hududida o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Bayram dasturi kechki soat 18:00 da boshlanadi va uzoq vaqt davom etadi. Ushbu loyihaning eng e’tiborli jihati shundaki, konsertga kirish barcha xohlovchilar uchun mutlaqo bepul.
Bunday imkoniyat bitiruvchi yoshlar va poytaxt mehmonlari uchun ajoyib bayramona kayfiyat ulashishi shubhasiz. Mazkur kecha yoshlarning xotirasida uzoq vaqt saqlanib qoladigan va ularni yangi marralar sari ruhlantiradigan katta voqelikka aylanadi.

В Ташкенте для выпускников школ бесплатный концерт будет проведён при участии звёзд.
В этот день в центре города пройдёт масштабный праздничный концерт — бесплатное выступление. Это грандиозное мероприятие, организованное в рамках традиционного праздника Последнего звонка, должно стать ярким завершением школьного периода для молодёжи.
На большой сцене соберутся самые яркие звёзды узбекской эстрады и талантливые молодые творцы. В программе концерта известные исполнители, такие как Муниса Ризаева, Хамдам Собиров, Конста, Шахриёр и Шухрут, исполнят свои самые любимые песни.
Кроме того, творческие личности, такие как Лейли, группа Сетора, Рухсора Эмм, Аббосе, Афруза, а также Юнка и Ямадзи, порадуют зрителей своими выступлениями. По информации организаторов, в течение вечера на сцену выйдут более двадцати артистов, каждый из которых представит свою особую программу.
Гостей ждут не только любимые хиты, но и романтическая сцена, оформленная с использованием современных технологий, яркое световое шоу и другая праздничная атмосфера. Планируется, что это грандиозное мероприятие пройдёт на территории недавно обновлённого Олимпийского городка.
Концерт начнётся в 18:00 вечера и продлится длительное время. Главное преимущество этого проекта заключается в том, что вход на концерт абсолютно бесплатный для всех желающих.
Такая возможность несомненно подарит выпускникам и гостям столицы прекрасный праздничный опыт. Этот вечер надолго останется в памяти молодёжи, вдохновляя их на новые свершения и становясь значимым событием в их жизни.