«Bojalar» guruhi futbol muxlislari uchun yangi qo'shiq taqdim etdi
Bojalar guruhi mamlakatimiz futbol ishqibozlari uchun kutilmagan tuhfa tayyorladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O'zbekiston milliy terma jamoasining jahon miqyosidagi nufuzli musobaqalarda ishtirok etishi arafasida guruh o'zining O'zbek publika deb nomlangan yangi qo'shig'ini va unga ishlangan videoklipni taqdim etdi. Mazkur ijodiy ish muxlislarga ko'tarinki kayfiyat ulashish hamda futbolchilarimizni ruhan qo'llab-quvvatlash maqsadida yaratilgan.
Ushbu loyiha O'zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligi bilan yaqin hamkorlikda amalga oshirildi. Musiqiy asarga tajribali rejissyor Hasan Atabayev boshchiligida video suratga olingan bo'lib, kuy muallifi iste'dodli bastakor Otabek Mirzaholovdir.
Klipda o'ziga xos milliy ruh va futbolga bo'lgan cheksiz muhabbat aks ettirilgan. E'tiborli jihati shundaki, videoklipda xalqimiz orasida juda ommalashgan va qanotli iboraga aylangan jumlalardan foydalanilgan.
Xususan, biz bu yerga muzqaymoq yegani kelganimiz yo'q degan so'zlar klip mazmuniga o'zgacha ma'no bag'ishlagan. Bu ibora marhum so'z ustasi Hojiboy Tojiboyevning jahon chempionati haqidagi mashhur hazillarini yodga solib, tomoshabinda iliq taassurot uyg'otadi.
Ma'lumot o'rnida aytish joizki, O'zbekiston milliy terma jamoasi o'z guruhida Portugaliya va Kolumbiya kabi kuchli jamoalar bilan kuch sinashadi. Shuningdek, guruhdagi yana bir raqib saralash o'yinlari natijasiga ko'ra aniqlanadi.
Terma jamoamiz o'zining ilk uchrashuvini 17-iyun kuni Kolumbiya vakillariga qarshi o'tkazishi rejalashtirilgan. Yangi ijodiy mahsulot esa futbolchilarimizning g'alabaga bo'lgan ishtiyoqini yanada oshirishga xizmat qiladi.

Группа «Бойз» представила новую песню для любителей футбола.
«Bojalar» guruhi futbol muxlislari uchun yangi qo'shiq taqdim etdiГруппа болельщиков подготовила неожиданный подархителей нашей родился об этом сообщает.
В сборной Узбеки подарок для любителей футбола в нашей стране. Об этом сообщило Zamin.uz.
В рамках участия национальной сборной Узбекистана в влиятельных международных соревнованиях группа представила своё новое дополнение, названное «Узбекская публика», и видеоклип, созданный для неё. Это творческое произведение было создано с целью поделиться приподнятым настроением с музыкантами и поддержать наших футболистов духом.
Проект реализован в тесном сотрудничестве с Агентством информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан. Музыкальное сопровождение видеоклипа, снятого под руководством опытного режиссёра Хасана Атабаева, создано талантливым композитором Отабеком Мирзахоловым, автором мелодии.
В клипе отражён уникальный национальный дух и безграничная любовь к футболу. Особенно noteworthy то, что в видеоклипе использованы фразы, ставшие чрезвычайно популярными и превратившиеся в крылатые выражения среди нашего народа.
В частности, фраза «мы сюда пришли не для того, чтобы просто поиграть» получила в контексте клипа иное значение. Эта фраза отсылает к известным шуткам мастера слова Хожибоя Тожибоева о чемпионате мира, вызывая у зрителей живые эмоции.
Кстати говоря, национальная сборная Узбекистана в своей группе проводит силовые схватки с сильными командами, такими как Португалия и Колумбия. Кроме того, ещё один соперник в группе будет определён по результатам жеребьёвки.
Наша сборная проведёт свой первый матч 17 июня против представителей Колумбии. Новый творческий продукт поможет ещё больше усилить желание наших футболистов победить.