Namangan shahridagi "Afsonalar vodiysi" majmuasida taniqli o‘zbek qo‘shiqchisi Yulduz Usmonovaning konserti bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Konsert davomida qo‘shiqchi muxlislari soni ko‘p bo‘lgani sababli ularning ba‘zilari xavfsizlik to‘siqlarini yorib o‘tishga harakat qilishdi. Bu holat natijasida tartibsizlik yuzaga keldi va biroz taranglik paydo bo‘ldi.
Hozircha jabr ko‘rganlar haqida ma’lumot berilmagan. O‘zbekiston hududida ommaviy tadbirlarni tashkil etishda muayyan muammolar mavjudligi qayd etilishi lozim.
Ko‘pincha, ayniqsa, bepul o‘tkaziladigan tadbirlarda, katta odamlar guruhi nazoratni yo‘qotib, tartibsizlikka sabab bo‘ladi. Bu holatlar xavfsizlik choralarini kuchaytirish va tadbirlarni yaxshiroq tashkil etish zarurligini ko‘rsatadi.
Ommaviy tadbirlar xavfsiz va tartibli o‘tishi uchun mutasaddilar tegishli choralarni ko‘rishi muhimdir.

В Намангане на концерте Юлдуз Усмоновой произошли беспорядки
В комплексе "Долина легенд" в городе Наманганд прошел концерт известной узбекской певицы Юлдуз Усмановой. Об этом сообщает Upl.uz.
Во время концерта, из-за большого количества поклонников певицы, некоторые из них пытались прорваться через охранные барьеры. В результате этого возникла неразбериха и немного напряженности.
Пока нет информации о пострадавших. Следует отметить, что в Узбекистане существуют определенные проблемы с организацией массовых мероприятий.
Часто, особенно на бесплатных мероприятиях, большая группа людей теряет контроль и становится причиной беспорядков. Эти случаи показывают необходимость усиления мер безопасности и лучшей организации мероприятий.
Для того чтобы массовые мероприятия проходили безопасно и организованно, важно, чтобы ответственные лица предприняли соответствующие меры.