Mashhur rossiyalik artist Filipp Kirkorov Sankt-Peterburgda bo‘lib o‘tgan chiqish vaqtida olgan kuyishidan keyin sog‘lig‘i yomonlashgani sababli Moskva shahridagi shifoxonalardan biriga yotqizildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Manbalarning ma’lumotlariga ko‘ra, jarohatning uzoq muddatda bitishi bilan bog‘liq murakkabliklar diabet kasalligi tufayli yanada kuchaydi. Shifokorlar Kirkorovda bursorit tashxisini qo‘yishdi, bu esa qo‘l sohasidagi kuyish oqibatida paydo bo‘lgan bo‘g‘im yallig‘lanishi hisoblanadi.
Hozirda artist kunlik bandajlash ishlari bilan davolanmoqda. Shifokorlar uning ahvolini yomonlashtirmaslik maqsadida havo transporti orqali safarlarga qatnashishni taqiqlashgan.
Artist vakillaridan olingan ma’lumotga ko‘ra, Kirkorov ikki haftadan buyon shifokor nazoratida. Tibbiyot xodimlari uning sog‘ligini barqarorlashtirish uchun barcha choralarni ko‘rmoqda.
Qo‘shilgan murakkabliklar, ayniqsa diabet tufayli tiklanish jarayoni qiyinlashmoqda. Shifokorlar yallig‘lanish jarayonini kamaytirish va jarohatlangan to‘qimalarni tezroq tiklash uchun maxsus davolash tartibini belgilashgan.
Bundan tashqari, ijtimoiy tarmoqlarda artistning implantlari yorilganligi haqidagi mish-mishlar tarqaldi, ammo plastik jarroh Timur Xaydarov bu ma’lumotni rad etdi. U Kirkorovning sog‘liq muammolari faqat kuyish va uning oqibatlari bilan bog‘liq ekanligini, kosmetik jarrohlik amaliyotlari bilan bog‘liq emasligini ta’kidladi.
Artist vakillari uning shifoxonada ekanligini tasdiqlashdi, ammo sog‘lik holati haqida batafsil ma’lumot bermadi. Bursorit, Filipp Kirkorovda aniqlanganidek, faqat jarohatlar — kuyishlar tufayli emas, balki takroriy harakatlar yoki bo‘g‘imlarga uzoq vaqt bosim tushishi natijasida ham yuzaga kelishi mumkin.
Ushbu kasallik ko‘pincha faol sahna chiqishlari va jismoniy yuklamalar bilan bog‘liq bo‘lgan san’atkorlar orasida uchraydi.

Филипп Киркоров был госпитализирован после ожога
Известный российский артист Филипп Киркоров был госпитализирован в одну из больниц Москвы из-за ухудшения здоровья после ожога, полученного во время выступления в Санкт-Петербурге. Об этом сообщает Upl.uz.
Согласно данным источников, осложнения, связанные с долгосрочным заживлением травмы, усугубились из-за диабета. Врачи поставили Киркорову диагноз бурсит, который является воспалением сустава, возникшим в результате ожога в области руки.
В настоящее время артист проходит лечение с ежедневными перевязками. Врачи запретили ему участвовать в поездках воздушным транспортом, чтобы не ухудшить его состояние.
По информации представителей артиста, Киркоров находится под наблюдением врачей уже две недели. Медицинские работники принимают все меры для стабилизации его здоровья.
Добавленные осложнения, особенно из-за диабета, усложняют процесс восстановления. Врачи назначили специальный режим лечения для уменьшения воспалительного процесса и более быстрого заживления поврежденных тканей.
Кроме того, в социальных сетях распространились слухи о том, что у артиста лопнули импланты, однако пластический хирург Тимур Хайдаров опроверг эту информацию. Он подчеркнул, что проблемы со здоровьем Киркорова связаны только с ожогом и его последствиями, а не с косметическими хирургическими процедурами.
Представители артиста подтвердили, что он находится в больнице, но не предоставили подробной информации о состоянии здоровья. Бурсит, как было установлено у Филиппа Киркорова, может возникать не только из-за травм — ожогов, но и из-за повторяющихся движений или длительного давления на суставы.
Это заболевание часто встречается среди артистов, связанных с активными сценическими выступлениями и физическими нагрузками.