пасмурно ветер 1.4 м/с, ЮВ
Oʻzbekiston boʻyicha eng soʻnggi yangiliklar, voqealar va tahlillar. Ushbu bo‘limda mamlakatdagi dolzarb ijtimoiy, siyosiy, iqtisodiy voqealar haqida to‘liq maʼlumot beriladi. Siz yurtimizdagi barcha muhim oʻzgarishlar, madaniyat va sport yangiliklari haqida xabardor boʻlasiz. Ushbu bo‘limning maqsadi sizni tezkor, dolzarb va to‘liq maʼlumot bilan taʼminlashdir. Bundan tashqari, Oʻzbekistonning turli viloyatlarida boʻlayotgan yangiliklarni ham kuzatishingiz mumkin. O‘zbekistonning har bir sohasidagi yangiliklar, islohotlar va rivojlanish jarayonlarini to‘liq yoritamiz. Ushbu bo‘lim orqali siz mamlakatimizdagi siyosiy va iqtisodiy oʻzgarishlar, ijtimoiy loyihalar va madaniy yutuqlar haqida maʼlumot olishingiz mumkin. Har kuni yangi yangiliklar, tahlillar va qiziqarli maʼlumotlarni o‘qishingiz uchun yangilanib boriladi.
Bugungi reyslar jadvali bo‘yicha 34 ta jo‘natish va 35 ta qabul qilish rejalashtirilgan. Eng erta uchish soati ertalab soat 06:35 da boshlanib, eng
O‘zbekistonda davlat xizmatlarini soddalashtirish va fuqarolar uchun qulayliklar yaratish borasida yangi tizimlar joriy etilmoqda. Bu haqda Zamin.uz
2026 yilgi Ramazon oyi uchun O‘zbekistonda keng ko‘lamli tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Din ishlari bo‘yicha
O‘zbekiston davlat bayrog‘i bilan bog‘liq qoidalar va uni namoyish etish tartibi bo‘yicha qonunga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritilmoqda. Bu
O‘zbekiston Sog‘liqni saqlash vazirligi dori vositalarining sifati va xavfsizligini ta’minlash maqsadida yangi tartibni joriy etmoqda. Bu haqda
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev rafiqasi bilan amaliy tashrif doirasida AQSHga yetib bordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Davlat
2026-yil 1-yanvar holatiga ko‘ra, O‘zbekistonda maxsus iqtisodiy zonalar, kichik sanoat zonalari, texnoparklar va klasterlar soni sezilarli darajada
Oʻzbekiston Kecha, 09:55
O‘zbekiston musulmonlari idorasi huzuridagi Fatvo markazi 17-fevral kuni olib borilgan kuzatuvlar natijasida muhim ma’lumot e’lon qildi. Bu haqda
Oʻzbekiston Kecha, 00:23
Bugungi 18 fevral kuni reyslar jadvalida jami 35 jo‘nash va 37 kelish reysi mavjud. Eng erta jo‘nash soati 06:40da, eng kech esa 23:05da
Oʻzbekiston Kecha, 00:10
O‘zbekiston Gidrometeorologiya xizmati (O‘zgidromet) ma’lumotiga ko‘ra, 18-fevral kuni mamlakat bo‘ylab ob-havo iliqlashadi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Oʻzbekiston 22:41, 17-02-2026
18-fevral kuni xufton namozidan so‘ng O‘zbekiston bo‘ylab masjidlarda tarovih namozi ado etilishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Oʻzbekiston 21:47, 17-02-2026
Saudiya Arabistoni Oliy sudi 2026 yil 17 fevral, seshanba kuni kechqurun Ramazon oyining boshlanishini aniqlash maqsadida hilolni kuzatishga
Oʻzbekiston 21:40, 17-02-2026
Raqobatni rivojlantirish va iste’molchilar huquqlarini himoya qilish qo‘mitasi Ramazon oyida umumiy ovqatlanish joylariga muhim ogohlantirish bilan
Oʻzbekiston 18:51, 17-02-2026
O‘zbekistonda elektromobillar infratuzilmasini rivojlantirish va ekologik toza transport vositalarini rag‘batlantirish maqsadida yangi
Oʻzbekiston 18:19, 17-02-2026
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining tegishli farmonlariga muvofiq davlat boshqaruvi va ta’lim sohasida bir qator kadrlar o‘zgarishi amalga
Oʻzbekiston 14:44, 17-02-2026
Muborak Ramazon oyi munosabati bilan Toshkent shahrining turli tumanlarida arzon va sifatli oziq-ovqat mahsulotlari savdosini yo‘lga qo‘yish
Oʻzbekiston 13:40, 17-02-2026
O‘zbekiston musulmonlari idorasi Fatvo markazi tomonidan 2026 yil Ramazon oyi uchun zakot, fitr sadaqasi va fidya miqdorlari belgilandi. Bu haqda
Oʻzbekiston 13:35, 17-02-2026
18-fevraldan boshlab respublika bo‘ylab 2000 dan ortiq masjidda tarovih namozlari o‘qilishi rejalashtirilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu
Oʻzbekiston 12:40, 17-02-2026
Milliy statistika qo‘mitasi ma’lumotlariga ko‘ra, 2026 yilning yanvar oyida O‘zbekistonga jami 950 278 nafar xorijiy turist tashrif buyurgan. Bu
Oʻzbekiston 11:42, 17-02-2026
O‘zgidromet tomonidan navbatdagi ogohlantirish berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Unga ko‘ra, joriy yilning 17–18 fevral kunlari kutilayotgan