Oʻzbekiston boʻyicha eng soʻnggi yangiliklar, voqealar va tahlillar. Ushbu bo‘limda mamlakatdagi dolzarb ijtimoiy, siyosiy, iqtisodiy voqealar haqida to‘liq maʼlumot beriladi. Siz yurtimizdagi barcha muhim oʻzgarishlar, madaniyat va sport yangiliklari haqida xabardor boʻlasiz. Ushbu bo‘limning maqsadi sizni tezkor, dolzarb va to‘liq maʼlumot bilan taʼminlashdir. Bundan tashqari, Oʻzbekistonning turli viloyatlarida boʻlayotgan yangiliklarni ham kuzatishingiz mumkin. O‘zbekistonning har bir sohasidagi yangiliklar, islohotlar va rivojlanish jarayonlarini to‘liq yoritamiz. Ushbu bo‘lim orqali siz mamlakatimizdagi siyosiy va iqtisodiy oʻzgarishlar, ijtimoiy loyihalar va madaniy yutuqlar haqida maʼlumot olishingiz mumkin. Har kuni yangi yangiliklar, tahlillar va qiziqarli maʼlumotlarni o‘qishingiz uchun yangilanib boriladi.
Bugungi reyslar jadvali — 22 fevral
Bugungi 22 fevral kunida reyslar jadvali aniqlandi, deb xabar berdi uzairways.com. Parvozlar soni jo‘natish bo‘yicha 36 tani, qabul qilishda esa 32
21-fevraldagi nam va salqin ob-havodan so‘ng, 22-fevral kuni O‘zbekiston hududida asosan ochiq havo kuzatilishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar
Markaziy bank 2025 yil uchun P2P (kartadan kartaga) o‘tkazmalar bo‘yicha statistik ma’lumotlarni e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu
Bugun, 21-fevral kuni “Tashabbusli budjet” dasturining 2026-yilga mo‘ljallangan birinchi mavsumi uchun loyiha qabul qilish bosqichi yakunlandi. Bu
O‘zbekiston tarixida ilk bor kriptovalyuta qazib olish faoliyati uchun rasmiy litsenziya berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda uz24.uz
2026 yilda O‘zbekistonda dam olish kunlari tartibi haqida ma’lumot berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Navro‘z bayrami va Ramazon hayiti bir
Bugun mamlakatimizning turli hududlarida havo o‘zgaruvchan bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ayrim joylarda yomg‘ir yog‘ishi va
Oʻzbekiston Kecha, 09:28
Bugungi, 21 fevral kuni aviatsiya sohasida jami 31 parvoz amalga oshiriladi, deb xabar berdi uzairways.com. Eng erta reys soat 05:05 da boshlanadi,
So‘nggi kunlarda ijtimoiy tarmoqlarda Yangi Toshkent loyihasi doirasida "boylar shaharchasi" qurilishi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda
Oʻzbekiston 23:20, 20-02-2026
Bugun, 20-fevral kuni Afg‘onistonda kuchli zilzila sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Seysmoprognostik
Oʻzbekiston 18:39, 20-02-2026
O‘zbekiston hududida dam olish kunlari ob-havo biroz salqin bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. “O‘zgidromet” xabariga ko‘ra, 20
Oʻzbekiston 15:53, 20-02-2026
2026-yil 1-iyundan boshlab, qonunchilikka muvofiq, 20 yil ish stajiga ega bo‘lgan ayollar uchun yoshga doir pensiya tayinlash tartibiga o‘zgartirish
Oʻzbekiston 14:38, 20-02-2026
Saudiya Arabistoni Haj mavsumiga tayyorgarlik doirasida Umra ziyoratiga oid yangi tartiblarni e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Unga
Oʻzbekiston 14:33, 20-02-2026
O‘zbekistonda dam olish kunlariga yaqin ob-havo sharoiti o‘zgarishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. O‘zgidromet xizmati ma’lumotiga
Oʻzbekiston 12:36, 20-02-2026
2026 yilning yanvar oyida 589 647 nafar O‘zbekiston fuqarosi turistik maqsadlarda chet elga safar qilgani ma’lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Oʻzbekiston 11:33, 20-02-2026
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) tomonidan tezkor ogohlantirish e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar
Oʻzbekiston 09:51, 20-02-2026
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Falastinning G‘azo sektorida vayron bo‘lgan infratuzilmani tiklashda mamlakatimiz yordam ko‘rsatishga