Oʻzbekiston boʻyicha eng soʻnggi yangiliklar, voqealar va tahlillar. Ushbu bo‘limda mamlakatdagi dolzarb ijtimoiy, siyosiy, iqtisodiy voqealar haqida to‘liq maʼlumot beriladi. Siz yurtimizdagi barcha muhim oʻzgarishlar, madaniyat va sport yangiliklari haqida xabardor boʻlasiz. Ushbu bo‘limning maqsadi sizni tezkor, dolzarb va to‘liq maʼlumot bilan taʼminlashdir. Bundan tashqari, Oʻzbekistonning turli viloyatlarida boʻlayotgan yangiliklarni ham kuzatishingiz mumkin. O‘zbekistonning har bir sohasidagi yangiliklar, islohotlar va rivojlanish jarayonlarini to‘liq yoritamiz. Ushbu bo‘lim orqali siz mamlakatimizdagi siyosiy va iqtisodiy oʻzgarishlar, ijtimoiy loyihalar va madaniy yutuqlar haqida maʼlumot olishingiz mumkin. Har kuni yangi yangiliklar, tahlillar va qiziqarli maʼlumotlarni o‘qishingiz uchun yangilanib boriladi.
Bugungi reyslar jadvali — 20 fevral
Bugun aeroportda 32 ta reys jo‘natilishi kutilmoqda, eng erta parvoz soat 02:40 da boshlanadi, eng kechi esa 23:40 da amalga oshiriladi, deb xabar
Samarqand xalqaro aeroporti yana bir bor e’tiborga tushdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Yevropa va Markaziy Osiyo mintaqasida ushbu aeroport “eng
21-fevral kuni kutilayotgan yog‘ingarchiliklar sababli respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel va suv toshqinlari yuzaga kelishi ehtimoli
O‘zbekistonda kosmos sohasiga bo‘lgan qiziqish tobora ortib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Kosmik tadqiqotlar va texnologiyalar agentligi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev AQSHning Vashington shahriga rasmiy tashrif chog‘ida iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha qator muhim
Ramazon oyida to‘g‘ri ovqatlanish nafaqat organizm uchun qulaylik yaratadi, balki sog‘liqni asrashda ham muhim ahamiyatga ega. Bu haqda Zamin.uz
20-fevral kuni O‘zbekiston hududida havo asosan iliq va nisbatan ochiq bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ammo bahoriy iliqlikka
Oʻzbekiston Kecha, 11:42
19-fevral kuni O‘zbekiston hududida ob-havo asosan iliq va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. "O‘zgidromet"
Oʻzbekiston Kecha, 10:36
O‘zbekistonda xurmoga bo‘lgan talab oxirgi yillarda sezilarli darajada oshib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Milliy statistika qo‘mitasi