O‘zbekiston snayperlari Xitoyda ikki yo‘nalishda g‘olib bo‘ldi
O‘zbekiston snayperlari Xitoyning Urumchi shahrida o‘tkazilgan “O‘tkir qilich-2025” xalqaro turnirida ikki yo‘nalishda g‘olib bo‘ldi, deb xabar beradi Respublika Milliy gvardiyasi matbuot xizmati. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur musobaqada jami 25 davlatdan 45 jamoa ishtirok etdi. O‘zbekiston vakillari 1,2 kilometr masofadagi 24 ta nishonni tezlik bilan yo‘q qilish va 100 dan 650 metrgacha bo‘lgan masofadagi shahar sharoitidagi 6 ta ob’ektni aniq urish bo‘yicha birinchi o‘rinni egalladi.
Bundan tashqari, boshqa yo‘nalishlarda ham o‘zbekistonlik harbiylar 8 ta medal, 10 ta diplom hamda bir nechta esdalik sovrinlarga sazovor bo‘ldi. Musobaqada Janubiy Koreya, Vengriya, Ispaniya, Indoneziya, Kuba va Rossiya kabi mamlakatlar vakillari ham faol ishtirok etdi.
Ushbu natijalar O‘zbekiston snayperlarining yuqori malakasi va jangovar tayyorgarligining yorqin ifodasidir. Turnirda erishilgan muvaffaqiyatlar milliy gvardiyaning professional darajasini yanada oshirishga xizmat qiladi.

Узбекистанские снайперы победили в Китае в двух направлениях
Снайперы Узбекистана победили в двух направлениях на международном турнире "Острый клинок-2025", который проходил в китайском городе Урумчи, сообщает пресс-служба Национальной гвардии Республики. Об этом сообщает Zamin.uz.
В соревнованиях приняли участие 45 команд из 25 стран. Представители Узбекистана заняли первое место в быстром уничтожении 24 мишеней на дистанции 1,2 километра и точном поражении 6 объектов в городских условиях на расстоянии от 100 до 650 метров.
Кроме того, узбекские военнослужащие завоевали 8 медалей, 10 дипломов и несколько памятных призов в других направлениях. В соревнованиях активно участвовали представители таких стран, как Южная Корея, Венгрия, Испания, Индонезия, Куба и Россия.
Эти результаты являются ярким выражением высокой квалификации и боевой подготовки узбекских снайперов. Успехи, достигнутые на турнире, способствуют дальнейшему повышению профессионального уровня национальной гвардии.