Toshkentda Babur ko‘chasida harakat cheklovi joriy qilinadi
Toshkent shahrida Shota Rustaveli va Babur ko‘chalari kesishmasida harakat vaqtincha cheklanishi rejalashtirilgan. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
25 iyul soat 22:00 dan 26 iyul soat 06:00 gacha Babur ko‘chasining Rustaveli ko‘chasi kesishmasidan Nukus ko‘chasigacha bo‘lgan qismi bir tomonlama yopiladi.
Ushbu vaqt davomida kesishmada faqat o‘ngga burilish imkoniyati mavjud bo‘ladi. Shuningdek, 25 iyul soat 22:00 dan 28 iyul soat 03:00 gacha Babur ko‘chasida to‘g‘ri va chapga harakatlanish taqiqlanadi, faqat o‘ngga burilish ruxsat etiladi.
Shota Rustaveli ko‘chasidan esa chapga burilish mumkin emas, biroq to‘g‘ri va o‘ngga harakatlanishga ruxsat beriladi. Ushbu ishlar dam olish kunlari amalga oshiriladi, bu yo‘llardagi yuklamani kamaytirish va haydovchilarga noqulayliklarni minimallashtirish maqsadida tashkil etilgan.