Harbiy universitetda yangi rahbarlar tayinlandi
Prezident farmoyishiga asosan mamlakatimiz mudofaa tizimidagi muhim ta’lim muassasasi — Harbiy xavfsizlik va mudofaa universitetida yangi tayinlovlar amalga oshirildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Yangilangan rahbariyat jamoasi ta’lim sifatini oshirish va tizimdagi islohotlarni davom ettirishga qaratilgan. General-mayor Shermatov Farhodjon Ortiqovich universitet boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari sifatida tayinlandi.
U ilgari Janubi-g‘arbiy maxsus harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondoni bo‘lib xizmat qilgan va katta tajribaga ega. Shuningdek, Quruqlikdagi qo‘shinlar institutiga polkovnik Zoidov Qahramonjon Obidjonovich rahbarlik qiladi.
Harbiy aviatsiya institutiga esa polkovnik Abdulla Adhamovich Xamrayev boshliq etildi. Janubi-g‘arbiy maxsus harbiy okrug qo‘shinlari rahbari sifatida polkovnik Tursunov Qodirjon Abdipattayevich tayinlandi.
U avval Mudofaa vazirining jangovar tayyorgarlik bo‘yicha o‘rinbosari bo‘lgan. Axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va aloqa harbiy institutiga podpolkovnik Rahimov Baxtiyor Nematovich rahbarlik qiladi.
Tibbiy xizmat polkovnigi Rasulov Ulug‘bek Abdugafurovich Harbiy tibbiyot institutiga boshliq etildi. Yangi rahbarlar oldida talabalarni zamonaviy bilim va ko‘nikmalar bilan ta’minlash, mudofaa tizimini rivojlantirish hamda milliy xavfsizlikni mustahkamlash vazifalari turibdi.
Ushbu tayinlovlar mamlakatimiz harbiy ta’lim sohasida sifatli o‘zgarishlar va ijobiy natijalar keltirishiga umid qilinmoqda. Manba: zamin.uz

В военном университете назначены новые руководители
В соответствии с указом Президента в нашей стране в важном учебном заведении системы обороны — Университете военной безопасности и обороны были произведены новые назначения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Обновленная команда руководства нацелена на повышение качества образования и продолжение реформ в системе. Генерал-майор Шерматов Фарходжон Ортикович назначен первым заместителем начальника университета.
Ранее он служил командующим войсками Южно-Западного специального военного округа и имеет большой опыт. Также полковник Зоидов Кахрамонжон Обиджонович будет руководить Институтом сухопутных войск.
Полковник Абдулла Адхамович Хамраев был назначен начальником Военного авиационного института. Полковник Турсунов Кодиржон Абдипаттаевич назначен командующим войсками Южно-Западного специального военного округа.
Ранее он был заместителем министра обороны по боевой подготовке. Подполковник Рахимов Бахтиёр Нематонович будет руководить Военным институтом информационно-коммуникационных технологий и связи.
Полковник Расулов Улугбек Абдугафурович был назначен начальником Военного медицинского института. Перед новыми руководителями стоят задачи по обеспечению студентов современными знаниями и навыками, развитию системы обороны и укреплению национальной безопасности.
Ожидается, что эти назначения приведут к качественным изменениям и положительным результатам в области военного образования нашей страны. Источник: zamin.uz