Yosh muhandislar 1946 robot yig‘ishda rekord qo‘ydi
Yosh muhandislarimiz “Yangi O‘zbekiston” bog‘ida bir vaqtda 1946 nafar iste’dodli yosh birlashib, 1946 ta kichik robotni yig‘ishga muvaffaq bo‘ldi. Ushbu natija ular nomini “Ginnes rekordlar kitobi”ga kiritishga imkon berdi.
Bu yutuq nafaqat jahon miqyosida muhandislik sohasida yangi imkoniyatlar yaratdi, balki o‘zbek yoshlari ilmiy va texnik salohiyatining rivojlanishiga katta turtki bo‘ldi. Mazkur loyiha yoshlarimizning birgalikda harakat qilganda qanday katta natijalarga erishishini ko‘rsatdi.
Ular ilg‘or texnologiyalar va ilmiy ishlanmalar yordamida yangi bosqichlarni bosib o‘tmoqda. Bundan tashqari, bu muvaffaqiyat kelajakda yoshlarning ilmiy faoliyati va ishlab chiqarish sohasidagi yutuqlari uchun muhim ilhom manbai bo‘ladi.
Bugungi yutuq nafaqat mamlakatimizda, balki butun dunyoda yosh muhandislar uchun yangi maqsadlar va imkoniyatlar yaratishda muhim ahamiyatga ega. Ushbu tarixiy jarayonda faol ishtirok etgan yoshlarning bilim va tajribasi keyingi yillarda ham yangi yutuqlarga zamin yaratadi.

Молодые инженеры установили рекорд по сборке робота в 1946 году
Наши молодые инженеры в парке «Новый Узбекистан» одновременно объединились 1946 талантливых молодых людей и смогли собрать 1946 маленьких роботов. Этот результат позволил им войти в «Книгу рекордов Гиннесса».
Это достижение не только открыло новые возможности в области инженерии на мировом уровне, но и стало большим стимулом для развития научного и технического потенциала узбекской молодежи. Этот проект показал, каких больших результатов могут достичь наши молодые люди, действуя сообща.
Они преодолевают новые этапы с помощью передовых технологий и научных разработок. Кроме того, этот успех станет важным источником вдохновения для будущих научных и производственных достижений молодежи.
Сегодняшнее достижение имеет важное значение не только для нашей страны, но и для всего мира, создавая новые цели и возможности для молодых инженеров. Знания и опыт молодых людей, активно участвовавших в этом историческом процессе, в последующие годы станут основой для новых успехов.