O‘zbekistonda neft-gazda britan texnologiyalari joriy etiladi
Londondagi O‘zbekiston elchixonasida “Cavitas Energy” kompaniyasi rahbari Grem Makney bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda O‘zbekistonda neft va gaz sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish hamda energetika tarmog‘iga Buyuk Britaniyaning ilg‘or texnologiyalarini joriy etish masalalari muhokama qilindi. “Cavitas Energy” texnologiyalari yordamida iqtisodiy jihatdan samarasiz deb topilgan neft konlarini foydali aktivlarga aylantirish imkoniyatlari ko‘rib chiqildi.
Grem Makney kompaniyaning O‘zbekiston bilan uzoq muddatli hamkorlik qilishga tayyorligini ta’kidladi. U energetika sohasini rivojlantirish uchun ilg‘or yechimlarni taklif qilishga qiziqish bildirganini bildirdi.
Ushbu uchrashuvda ikki tomon o‘zaro manfaatli loyihalarni amalga oshirish va texnologiyalarni mamlakat energetikasiga joriy etish bo‘yicha kelishuvlarga erishishga intilishgani qayd etildi. Manba: Kursiv media.

В Узбекистане внедряются британские технологии в нефтегазовой отрасли
В посольстве Узбекистана в Лондоне состоялась встреча с главой компании «Cavitas Energy» Грэмом Макнеем. Об этом сообщил Zamin.uz.
На встрече обсуждались вопросы реализации совместных проектов в нефтегазовой сфере Узбекистана, а также внедрение передовых технологий Великобритании в энергетический сектор. Рассматривались возможности превращения экономически неэффективных нефтяных месторождений в полезные активы с помощью технологий «Cavitas Energy».
Грэм Макней подчеркнул готовность компании к долгосрочному сотрудничеству с Узбекистаном. Он выразил заинтересованность в предложении передовых решений для развития энергетической отрасли.
На этой встрече было отмечено стремление обеих сторон к достижению соглашений по реализации взаимовыгодных проектов и внедрению технологий в энергетику страны. Источник: Kursiv media.