Iordoniya podshohi O‘zbekistonda davlat tashrifida
Iordaniya Hoshimiylar Podshohligi podshohi Abdulla II ibn Al-Husayn Prezident Shavkat Mirziyoyev taklifiga binoan 25 avgust kuni davlat tashrifi bilan O‘zbekistonga keldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Samarqand xalqaro aeroportida podshohni O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev samimiy kutib oldi. Mehmon sharafiga ikki davlat bayroqlari ko‘tarildi va faxriy qorovul saf tortdi.
Shuningdek, milliy kuy-qo‘shiq va raqslardan iborat tantanali marosim tashkil etildi. Bu tashrif doirasida 26 avgust kuni davlat rahbarlari birgalikda qadimiy Samarqand shahrining tarixiy obidalarini ziyorat qilishlari rejalashtirilgan.
Ushbu tashrif ikki mamlakat o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlik aloqalarini yanada mustahkamlashga qaratilgan muhim diplomatik tadbirdir. Manba: zamin.uz

Король Иордании в государственном визите в Узбекистан
Король Хашимитского Королевства Иордания Абдалла II ибн Аль-Хусейн по приглашению Президента Шавката Мирзиёева 25 августа прибыл в Узбекистан с государственным визитом. Об этом сообщил Zamin.uz.
В международном аэропорту Самарканда короля тепло встретил Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев. В честь гостя были подняты флаги двух стран и выставлен почётный караул.
Также была организована торжественная церемония с национальными песнями и танцами. В рамках визита 26 августа планируется совместное посещение главами государств исторических памятников древнего города Самарканда.
Этот визит является важным дипломатическим мероприятием, направленным на дальнейшее укрепление дружбы и сотрудничества между двумя странами. Источник: zamin.uz