Saida Mirziyoyeva Mehribon Aliyevani tavallud kuni bilan tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari, Prezident Shavkat Mirziyoyevning to‘ng‘ich qizi Saida Mirziyoyeva Ozarbayjon vitse-prezidenti Ilhom Aliyevning turmush o‘rtog‘i Mehribon Aliyevani tavallud kuni bilan samimiy tabrikladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Azertac nashri xabar berdi. Mirziyoyeva maktubida Mehribon Aliyeva nafaqat davlat va jamoat arbobi, balki mehribon ona va sodiq rafiqa sifatida yuqori baholanganini ta’kidladi.
U Mehribon Orifovnaning ezgu ishlar va fidokorona mehnati tufayli nafaqat Ozarbayjon, balki O‘zbekiston va boshqa davlatlarda ham chuqur hurmatga sazovor bo‘lganini bildirgan. Saida Mirziyoyeva Mehribon Aliyevaga mustahkam sog‘lik, oilaviy baxt va barcha ezgu maqsadlarini ro‘yobga chiqarishda muvaffaqiyatlar tiladi.
Ma’lumot uchun, Mehribon Aliyeva 1964 yil 26 avgustda Boku shahrida tug‘ilgan. U tibbiyot sohasida tahsil olgan va 2017 yildan beri Ozarbayjon vitse-prezidenti lavozimida faoliyat yuritmoqda.

Саида Мирзиёева поздравила Мехрибон Алиеву с днем рождения
Глава Администрации Президента Республики Узбекистан, старшая дочь Президента Шавката Мирзиёева Саида Мирзиёева искренне поздравила супругу вице-президента Азербайджана Ильхама Алиева Мехрибан Алиеву с днем рождения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание Azertac. В письме Мирзиёева подчеркнула, что Мехрибан Алиева высоко ценится не только как государственный и общественный деятель, но и как заботливая мать и верная супруга.
Она отметила, что благодаря благородным делам и самоотверженному труду Мехрибан Арифовны она заслужила глубокое уважение не только в Азербайджане, но и в Узбекистане и других странах. Саида Мирзиёева пожелала Мехрибан Алиевой крепкого здоровья, семейного счастья и успехов в реализации всех благих целей.
Для справки, Мехрибан Алиева родилась 26 августа 1964 года в городе Баку. Она получила образование в области медицины и с 2017 года занимает должность вице-президента Азербайджана.
Мехрибан Алиева вышла замуж за Ильхама Алиева в 1983 году и является матерью и бабушкой троих детей (источник: Azertac).