O‘zbekiston prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Iordaniya podshohi Abdulla II ibn al-Husayn davlat tashrifi bilan mamlakatda bo‘lib turibdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
26 avgust kuni Samarqand shahrida tashrifning asosiy tadbirlari boshlandi. Samarqanddagi Kongress markazi binosi oldidagi maydonda Iordaniya podshohini rasmiy kutib olish marosimi o‘tkazildi.
Bu marosimda faxriy qorovul saf tortdi va harbiy orkestr ikki mamlakat davlat madhiyalarini ijro etdi. O‘zbekiston prezidenti oliy martabali mehmonni samimiy qarshi olib, shohsupaga taklif qildi.
Shuningdek, davlat rahbarlari faxriy qorovul safi oldidan o‘tib, rasmiy delegatsiya a’zolarini qutladilar. Ushbu tadbir ikki mamlakat o‘rtasidagi do‘stlik va hamkorlik munosabatlarini yanada mustahkamlashga xizmat qiladi.

Мирзиёев встретил короля Иордании в Самарканде
По приглашению президента Узбекистана Шавката Мирзиёева король Иордании Абдулла II ибн аль-Хусейн находится с государственным визитом в стране. Об этом сообщает Zamin.uz.
26 августа в городе Самарканд начались основные мероприятия визита. На площади перед зданием Конгресс-центра в Самарканде состоялась официальная церемония встречи короля Иордании.
На церемонии почётный караул выстроился в строй, а военный оркестр исполнил государственные гимны обеих стран. Президент Узбекистана тепло приветствовал высокопоставленного гостя и пригласил его на подиум.
Также главы государств прошли перед почётным караулом и поздравили членов официальной делегации. Это мероприятие способствует дальнейшему укреплению дружбы и сотрудничества между двумя странами.