Toshkent shahar hokimligi O‘zbekiston Mustaqilligining 34 yilligi munosabati bilan poytaxtda o‘tkaziladigan bayram tadbirlarining dasturini e’lon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Tadbirlar shahar aholisi va mehmonlari uchun ko‘ngilochar dasturlar, kontsertlar hamda madaniy tadbirlarni o‘z ichiga oladi. Marosimlar turli hududlarda va belgilangan vaqtlarda boshlanadi, bu esa qatnashuvchilarga o‘zlariga qulay joyda bayram kayfiyatini his qilish imkonini beradi.
12:00 da Yunusobod tumani, Uzexpomarkaz maydonida tadbir boshlanadi. Soat 18:00 da Bektemir tumani Coca Cola Garden bog‘i, Mirobod tumani Furqat bog‘i, Sergeli tumani markaziy xiyoboni, Olmazor tumani River Park maydoni, Uchtepa tumani Eco Seul bog‘i, Chilonzor tumani Dream Park (G‘afur G‘ulom bog‘i), Shayxontohur tumani Navro‘z bog‘i va Yangihayot tumani Yangi Darxon mahallasi, 45-46 uylar oldidagi maydonda bayram tadbirlari o‘tkaziladi.
Soat 19:00 da Mirzo Ulug‘bek tumani Mirzo Ulug‘bek istirohat bog‘i (Central Park), Yashnobod tumani Ashxobod istirohat bog‘i va Yakkasaroy tumani Do‘stlik istirohat bog‘ida bayram dasturlari boshlanadi. Tadbir davomida ishtirokchilarni bayramona kontsertlar, rang-barang shou va xalqona o‘yinlar kutmoqda.
Ushbu marosimlar mustaqillikning 34 yilligi munosabati bilan o‘tkazilib, barcha yurtdoshlarimizga birgalikda quvonch va iliq xotiralar taqdim etadi. Manba: zamin.uz

В Ташкенте объявлена программа празднования Дня Независимости
Хокимият города Ташкента объявил программу праздничных мероприятий, которые пройдут в столице в честь 34-й годовщины Независимости Узбекистана. Об этом сообщает Zamin.uz.
Мероприятия включают развлекательные программы, концерты и культурные события для жителей города и гостей. Церемонии начнутся в разных районах и в назначенное время, что позволит участникам почувствовать праздничное настроение в удобном для них месте.
В 12:00 начнется мероприятие на площади Узэкспомаркета в районе Юнусабад. В 18:00 в районах Бектемир (парк Coca Cola Garden), Миробод (парк Фуркат), Сергели (центральный бульвар), Олмазор (площадь River Park), Учтепа (парк Eco Seul), Чиланзар (Dream Park, парк Гафура Гуляма), Шайхантахур (парк Навруз) и Янгиҳаёт (площадь перед домами 45-46 в махалле Янги Дархон) пройдут праздничные мероприятия.
В 19:00 начнутся праздничные программы в парке Мирзо Улугбека (Central Park) в районе Мирзо Улугбек, в парке Ашхабад в районе Яшнабад и в парке Достлик в районе Яккасарай. В ходе мероприятий участников ждут праздничные концерты, яркие шоу и народные игры.
Эти церемонии проводятся в честь 34-й годовщины независимости и подарят всем соотечественникам радость и тёплые воспоминания. Источник: zamin.uz