Eronlik tadbirkor Ali Husayniy Quvasoy shahrida 42 million dollar qiymatidagi logistika markazi qurilishini rejalashtirmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu markaz Qirg‘iziston bilan chegarada joylashadi va asosan meva-sabzavot mahsulotlarini qayta ishlash hamda ularni eksportga yo‘naltirish bilan shug‘ullanadi. Loyiha amalga oshirilgach, taxminan 60 nafar fuqaro ish bilan ta’minlanadi.
Bundan tashqari, tomonlar Farg‘ona shahrida O‘zbekiston va Eron o‘rtasidagi savdo uyini hamda mehmonxonani ochish masalasini muhokama qildilar. Viloyat hokimi Xayrullo Bozorov barcha loyihalarni imkon qadar tezroq ishga tushirish uchun hokimiyat tomonidan barcha zarur qo‘llab-quvvatlash choralari ko‘rilishini ta’kidladi.
Bu haqda batafsil ma’lumot Kursiv.media sayti tomonidan e’lon qilingan. Ushbu loyiha mintaqada iqtisodiy hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi va yangi ish o‘rinlarini yaratishga yordam beradi.
Shuningdek, mahsulotlarning eksport salohiyatini oshirish orqali viloyat iqtisodiyotining barqaror o‘sishiga hissa qo‘shadi. Bu kabi tashabbuslar hududdagi sanoat va xizmat ko‘rsatish sohalarini rivojlantirishda muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

В Кувасое построят логистический центр стоимостью 42 миллиона долларов
Иранский предприниматель Али Хусайний планирует построить в городе Кувасой логистический центр стоимостью 42 миллиона долларов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот центр будет расположен на границе с Кыргызстаном и в основном заниматься переработкой фруктов и овощей, а также их экспортом. После реализации проекта примерно 60 человек получат рабочие места.
Кроме того, стороны обсудили вопрос открытия торгового дома и гостиницы между Узбекистаном и Ираном в городе Фергана. Хоким области Хайрулло Бозоров подчеркнул, что власти примут все необходимые меры поддержки для как можно более скорого запуска всех проектов.
Подробную информацию об этом опубликовал сайт Kursiv.media. Этот проект будет способствовать дальнейшему развитию экономического сотрудничества в регионе и поможет создать новые рабочие места.
Также он внесет вклад в устойчивый рост экономики области за счет увеличения экспортного потенциала продукции. Подобные инициативы имеют важное значение для развития промышленности и сферы услуг в регионе.