Farg‘onada yangi tikuvchilik fabrikasi ishga tushdi
Farg‘ona viloyati Qo‘shtepa tumanida Innovative Apparel nomli yirik tikuvchilik fabrikasi ish faoliyatini boshladi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu korxona H&M brendi uchun birinchi buyurtmalarni qabul qilganligi haqida Kursiv.media xabar berdi. Fabrika ochilish marosimida viloyat hokimi Xayrullo Bozorov hamda tadbirkor Muzaffar Razzakov ishtirok etdi.
Ishga tushirilish mamlakatimiz mustaqilligining 34 yilligiga to‘g‘ri keldi. Loyiha Shri-Lanka hamkorlari bilan hamkorlikda amalga oshirildi.
Investitsiya hajmi 15 million dollarni tashkil qiladi. Korxona to‘liq quvvatda ishlaganda 3500 nafar odamni ish bilan ta’minlashi rejalashtirilgan.
Innovative Apparel mahsulotlari Rossiya, Eron, Pokiston, Tailand, Qirg‘iziston va Birlashgan Arab Amirliklariga eksport qilinadi. Bundan tashqari, fabrikada o‘quv markazi va tibbiy xizmat ko‘rsatish punktlari tashkil etilishi ko‘zda tutilgan.

В Фергане запущена новая швейная фабрика
В Ферганской области, в районе Куштепа, начала свою деятельность крупная швейная фабрика Innovative Apparel. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом предприятии, принявшем первые заказы для бренда H&M, сообщил Kursiv.media. На церемонии открытия фабрики присутствовали губернатор области Хайрулло Бозоров и предприниматель Музаффар Раззаков.
Запуск совпал с 34-й годовщиной независимости нашей страны. Проект реализован в сотрудничестве с партнерами из Шри-Ланки.
Объем инвестиций составляет 15 миллионов долларов. Планируется, что предприятие при полной загрузке обеспечит работой 3500 человек.
Продукция Innovative Apparel экспортируется в Россию, Иран, Пакистан, Таиланд, Кыргызстан и Объединённые Арабские Эмираты. Кроме того, на фабрике планируется создание учебного центра и пунктов медицинского обслуживания.