Bayramda ochiq bo‘ladigan banklar ro‘yxati e’lon qilindi
O‘zbekistonda mustaqillikning 34 yilligi munosabati bilan kelayotgan bayram va dam olish kunlarida bank xizmatlari qanday ishlashi bo‘yicha ma’lumot berildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Markaziy bank ushbu bayram kunlarida faoliyat ko‘rsatadigan banklar ro‘yxatini e’lon qildi. Fuqarolar 30 avgustdan 1 sentyabrgacha davom etadigan uch kunlik dam olish davrida valyuta ayirboshlash va pul o‘tkazish xizmatlaridan foydalanishlari mumkin.
Ushbu kunlarda quyidagi banklarning shoxobchalari ochiq bo‘ladi va valyuta ayirboshlash hamda pul o‘tkazmalari amalga oshiriladi: Ipak yo‘li bank, Milliy bank, Biznes daryosi qirg‘oqlari, Agrobank, Hamkorbank, Trastbank, Turonbank, Sanoatqurilishbank, Xalq banki, Asakabank, Infinbank, Ipoteka-bank, Garant Bank, MKBank, Poytaxt bank, Asia Alliance Bank, Apex Bank, Eron Saderot banki, Universalbank, Oriyent Finans Bank, Tengebank, Davrbank, Anorbank, Oktobank, Hayot banki va Aloqa bank. Bundan tashqari, fuqarolar kunu-tun ishlaydigan avtomatlashtirilgan valyuta ayirboshlash bankomatlari va tijorat banklarining mobil ilovalari orqali ham istalgan vaqtda operatsiyalarni bajarishlari mumkin.
Bu imkoniyatlar bankka borishga hojat qoldirmasdan, vaqtni tejashga yordam beradi. Bayram kunlari onlayn platformalar va mobil ilovalar orqali to‘lovlarni amalga oshirish imkoniyati ham mavjud bo‘lib, bu fuqarolarning qulayligini oshiradi.
Shu sababli, O‘zbekistonliklarga uch kunlik dam olish davrida moliyaviy operatsiyalarni muammosiz bajarish uchun yuqorida sanab o‘tilgan banklarning shoxobchalari va zamonaviy raqamli xizmatlaridan foydalanish tavsiya etiladi. Ma’lumot manbai: zamin.uz.

Список банков, работающих в праздничные дни объявлен
В Узбекистане в связи с 34-й годовщиной независимости была предоставлена информация о работе банковских услуг в предстоящие праздничные и выходные дни. Об этом сообщает Zamin.uz.
Центральный банк опубликовал список банков, которые будут работать в эти праздничные дни. Граждане смогут пользоваться услугами обмена валюты и денежными переводами в течение трёхдневного выходного периода с 30 августа по 1 сентября.
В эти дни будут открыты филиалы следующих банков, где можно будет обменять валюту и осуществить денежные переводы: Ипак йули банк, Миллий банк, Бизнес дарёси киргоқлари, Агробанк, Хамкорбанк, Трастбанк, Туронбанк, Саноатқурилишбанк, Халқ банк, Асакaбанк, Инфинбанк, Ипотека-банк, Гарант Банк, МКБанк, Пойтахт банк, Азия Аллианс Банк, Апекс Банк, Эрон Садерот банк, Универсалбанк, Ориент Финанс Банк, Тенгебанк, Даврбанк, Анорбанк, Октобанк, Хаёт банк и Алока банк. Кроме того, граждане могут в любое время совершать операции через круглосуточные автоматизированные банкоматы обмена валюты и мобильные приложения коммерческих банков.
Эти возможности помогают сэкономить время, не посещая банк. В праздничные дни также доступна возможность осуществлять платежи через онлайн-платформы и мобильные приложения, что повышает удобство для граждан.
Поэтому жителям Узбекистана рекомендуется использовать филиалы перечисленных банков и современные цифровые сервисы для беспрепятственного проведения финансовых операций в течение трёхдневного выходного периода. Источник информации: zamin.uz.