O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining farmoyishiga binoan, Ommaviy axborot vositalari uchun kontent tayyorlash markazida yangi rahbarlar tayinlandi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qaror media sohasida samaradorlikni oshirish hamda zamonaviy va sifatli kontent yaratishni ta’minlash maqsadida qabul qilindi. Markaz direktori lavozimiga Qobuljon Xoliqovich Ahmedov tayinlandi.
U ilgari bir qancha yirik telekanallarda rahbarlik qilgan, jumladan, «MY5» telekanalida bosh direktor sifatida faoliyat yuritgan hamda so‘nggi yillarda MTRKning «Yoshlar» ijodiy birlashmasi direktori lavozimida ishlagan. Shuningdek, taniqli rejissyor Husan Ravshanovich Salixov markaz direktori o‘rinbosari etib belgilandi.
U Prezident Matbuot xizmatining Media markaziga rahbarlik qilgan va media sohasida ko‘p yillik tajribaga ega mutaxassis hisoblanadi. Yana bir o‘rinbosar lavozimi Jahongir Muhammadali o‘g‘li Abdurahmonovga topshirildi.
U Prezident Matbuot xizmatida bosh konsultant sifatida faoliyat yuritgan va avval «UZREPORT» telekanalida shef-muharrir lavozimida ishlagan. Ushbu kadr o‘zgarishlari mamlakatda media sohasini isloh qilish, axborot sifatini yaxshilash hamda jamoatchilikka yetkaziladigan kontent darajasini oshirishga qaratilgan.

В средствах массовой информации назначены новые руководители
В соответствии с указом Администрации Президента Республики Узбекистан в Центре подготовки контента для средств массовой информации назначены новые руководители. Об этом сообщил Zamin.uz.
Это решение было принято с целью повышения эффективности в медиа-сфере, а также обеспечения создания современного и качественного контента. На должность директора центра назначен Кобулджон Холикович Ахмедов.
Ранее он занимал руководящие должности на нескольких крупных телеканалах, в том числе работал генеральным директором телеканала «MY5», а в последние годы занимал пост директора творческого объединения «Молодежь» МТРК. Также известный режиссер Хусан Равшанович Салихов назначен заместителем директора центра.
Он руководил Медиацентром Пресс-службы Президента и является специалистом с многолетним опытом работы в медиа-сфере. Еще одну должность заместителя занял Джахонгир Мухаммадали угли Абдурахмонов.
Он работал главным консультантом в Пресс-службе Президента и ранее занимал должность шеф-редактора на телеканале «UZREPORT». Эти кадровые изменения направлены на реформирование медиа-сферы в стране, улучшение качества информации и повышение уровня контента, предоставляемого общественности.