O‘zbekistonda 27-28 sentyabrda yog‘ingarchilik bo‘lmaydi
O‘zbekiston gidrometeorologiya xizmati 27 va 28 sentyabr kunlari uchun mamlakat hududida kutilayotgan ob-havo haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Umuman olganda, respublikada ob-havo asosan quyoshli va yog‘ingarchiliksiz bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatlarida osmon biroz bulutli bo‘lib, ayrim joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi.
Yog‘ingarchilik ehtimoli mavjud emas. Shamol g‘arbdan sharqqa tomon soatiga 7–12 metr tezlikda esadi.
Harorat kechasi 8 dan 13 darajagacha, kunduzi esa 23 dan 28 darajagacha o‘zgaradi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham havo asosan quyoshli bo‘ladi.
Yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan g‘arbga yo‘nalib, soatiga 7–12 metr tezlikda esadi.
Harorat kechasi 10–15 daraja, kunduzi esa 26–31 darajagacha ko‘tariladi. Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida osmon biroz bulutli, ayrim vaqtlarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yomg‘ir yog‘maydi.
Shamol g‘arbdan soatiga 7–12 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi 12–17 daraja, kunduzi 26–31 darajani tashkil etadi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo asosan bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yog‘ingarchilik ehtimoli yo‘q.
Shamol soatiga 7–12 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi 12–17 daraja, kunduzi 29–34 daraja atrofida bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona vodiysida ham osmon biroz bulutli, ayrim joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi. Yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol g‘arbdan 5–10 metr tezlikda esadi. Harorat kechasi 12–17 daraja, kunduzi 26–31 darajagacha bo‘ladi.
Tog‘li va tog‘oldi hududlarda ob-havo nisbatan salqinroq bo‘ladi. Yomg‘ir yog‘maydi, lekin shamol soatiga 7–12 metr tezlikda, ayrim joylarda esa 13–18 metr tezlikda kuchayishi mumkin.
Harorat kechasi 10–15 daraja, kunduzi esa 20–25 daraja atrofida bo‘ladi. Bu ma’lumotlar O‘zbekiston gidrometeorologiya xizmati tomonidan taqdim etilgan (one.uz).

В Узбекистане 27-28 сентября осадков не будет
Гидрометеорологическая служба Узбекистана предоставила информацию о прогнозе погоды на 27 и 28 сентября на территории страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
В целом, в республике ожидается преимущественно солнечная и безосадочная погода. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области небо будет немного облачным, местами переменной облачности.
Вероятность осадков отсутствует. Ветер будет дуть с запада на восток со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью изменится от 8 до 13 градусов, днем — от 23 до 28 градусов. В Бухарской и Навоийской областях также ожидается преимущественно солнечная погода.
Осадков не прогнозируется. Ветер будет дуть с востока на запад со скоростью 7–12 метров в секунду.
Температура ночью поднимется до 10–15 градусов, днем — до 26–31 градуса. В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях небо будет немного облачным, местами переменной облачности, дождей не ожидается.
Ветер будет дуть с запада со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью составит 12–17 градусов, днем — 26–31 градус.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет преимущественно облачной, местами переменной облачности. Вероятность осадков отсутствует.
Ветер будет дуть со скоростью 7–12 метров в секунду. Температура ночью составит 12–17 градусов, днем — около 29–34 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской долинах небо также будет немного облачным, местами переменной облачности. Осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с запада со скоростью 5–10 метров в секунду. Температура ночью составит 12–17 градусов, днем — до 26–31 градуса.
В горных и предгорных районах погода будет относительно прохладнее. Дождей не ожидается, но ветер может усилиться до 7–12 метров в секунду, а в некоторых местах до 13–18 метров в секунду.
Температура ночью составит 10–15 градусов, днем — около 20–25 градусов. Эти данные предоставлены Гидрометеорологической службой Узбекистана (one.uz).