Toshkentda 26-29 sentyabrda yo‘l yopiladi
Toshkent shahar hokimligi 26 sentyabrdan 29 sentyabrgacha "O‘zgarish" ko‘prigidan Janubiy vokzalgacha bo‘lgan yo‘lning transport harakatini vaqtincha to‘liq yopilishi haqida ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hududda avtomobillar harakati uch kun davomida cheklanishi sababli, haydovchilardan shahardagi tirbandliklarni oldini olish maqsadida yo‘nalishlarini oldindan rejalashtirish va muqobil yo‘llardan foydalanish tavsiya etiladi. Bu vaqtinchalik cheklovlar transport infratuzilmasini yaxshilash va yo‘l ta’mirlash ishlari bilan bog‘liqdir.
Shahar hokimligi ushbu o‘zgarishlar haqida aholini oldindan xabardor qilishga alohida e’tibor qaratmoqda. Fuqarolar va haydovchilar ushbu ma’lumotlarni hisobga olib, sayohatlarini rejalashtirishlari lozim.

В Ташкенте с 26 по 29 сентября будет закрыта дорога
Хокимият города Ташкента сообщил о временном полном закрытии движения транспорта на дороге от моста «Изменение» до Южного вокзала с 26 по 29 сентября. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с ограничением движения автомобилей в этом районе на протяжении трёх дней, водителям рекомендуется заранее планировать маршруты и использовать альтернативные пути, чтобы избежать пробок в городе. Эти временные ограничения связаны с улучшением транспортной инфраструктуры и ремонтными работами на дороге.
Хокимият города уделяет особое внимание предварительному информированию населения об этих изменениях. Гражданам и водителям следует учитывать эту информацию при планировании своих поездок.