Samarqand-Toshkent yo‘nalishida qo‘shimcha Afrosiyob reyslari ochildi
Transport vazirligining ma’lumotiga ko‘ra, Samarqand va Toshkent yo‘nalishida “Afrosiyob” tezyurar poyezdi uchun qo‘shimcha reyslar yo‘lga qo‘yildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 va 2 oktyabr kunlari yo‘lovchilar sonining ko‘payishi hamda ichki turizm mavsumining boshlanishi munosabati bilan bu qo‘shimcha qatnovlar tashkil etildi. Shuningdek, 3 oktyabrdan boshlab qo‘shimcha reyslar haftasiga uch marta, ya’ni chorshanba, juma va shanba kunlari muntazam ravishda amalga oshiriladi.
Bu esa ikki shahar o‘rtasidagi harakat imkoniyatlarini kengaytirish va xizmat sifatini barqaror ta’minlashga xizmat qiladi. Samarqanddan poyezd soat 10:55 da jo‘nab, Toshkentga 13:10 da yetib boradi.
Toshkentdan esa jo‘nash vaqti 13:56, Samarqandga yetib kelish esa 16:09 ga belgilangan. “Afrosiyob” poyezdining yuqori tezligi va aniq jadvali yo‘lovchilarga qulaylik yaratib, manzillar orasidagi safar vaqtini sezilarli darajada qisqartiradi.

На направлении Самарканд-Ташкент открыты дополнительные рейсы Афросиёб
По информации Министерства транспорта, на маршруте Самарканд — Ташкент запущены дополнительные рейсы высокоскоростного поезда «Афросийоб». Об этом сообщает Zamin.uz.
Дополнительные рейсы организованы 1 и 2 октября в связи с увеличением числа пассажиров и началом сезона внутреннего туризма. Кроме того, с 3 октября дополнительные рейсы будут осуществляться регулярно три раза в неделю — по средам, пятницам и субботам.
Это позволит расширить возможности передвижения между двумя городами и обеспечить стабильное качество обслуживания. Поезд отправляется из Самарканда в 10:55 и прибывает в Ташкент в 13:10.
Отправление из Ташкента назначено на 13:56, прибытие в Самарканд — на 16:09. Высокая скорость и точное расписание поезда «Афросийоб» создают комфорт для пассажиров и значительно сокращают время в пути между пунктами назначения.