Toshkent aeroportida robot-barista uchun maydon auksionga qo‘yildi
Toshkent xalqaro aeroportining jo‘nash terminalida yangi innovatsion loyihalar jadal rivojlanmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uzbekistan Airports kompaniyasi zamonaviy texnologiyalarni joriy etish maqsadida uch kvadrat metr maydonni robot-barista uchun auksionga qo‘ydi. Ushbu loyiha aeroportdagi kofexonalarning avtomatlashtirilishini ta’minlab, yo‘lovchilarga qo‘shimcha qulaylik yaratishga qaratilgan.
Shuningdek, aviakompaniyalar va havo kemalariga texnik xizmat ko‘rsatuvchi tashkilotlar uchun 30 va 53 kvadrat metrlik maydonlar kimoshdi savdosiga chiqarildi. Bu maydonlar xalqaro aviatsiyaga xizmat ko‘rsatuvchi kompaniyalar hamda aeroport infratuzilmasining texnik ehtiyojlarini qondiruvchi shirkatlarga taqdim etiladi.
Bunday yangilanishlar aeroport infratuzilmasini yanada mukammallashtirish va yo‘lovchilarga yuqori sifatli xizmat ko‘rsatishni ta’minlashga xizmat qiladi. Robot-barista konsepsiyasi zamonaviy texnologiyalar asosida Toshkent aeroportini xalqaro miqyosda raqobatbardosh yo‘lovchi markaziga aylantirishga yordam beradi.
Ushbu loyiha yo‘lovchilarning kundalik ehtiyojlarini qondirish bilan birga xalqaro standartlarga mos xizmatlarni taklif etib, shaharning global raqobatdagi o‘rnini mustahkamlaydi. Batafsil ma’lumotni one.uz saytida topish mumkin.

В аэропорту Ташкента выставлена на аукцион площадка для робота-бариста
В терминале вылета международного аэропорта Ташкента активно развиваются новые инновационные проекты. Об этом сообщает Zamin.uz.
Компания Uzbekistan Airports выставила на аукцион площадь в три квадратных метра для робота-бариста с целью внедрения современных технологий. Этот проект направлен на автоматизацию кофеен в аэропорту и создание дополнительных удобств для пассажиров.
Кроме того, для авиакомпаний и организаций, обслуживающих воздушные суда, выставлены на торги площади площадью 30 и 53 квадратных метра. Эти площади будут предоставлены компаниям, обслуживающим международную авиацию, а также организациям, удовлетворяющим технические потребности инфраструктуры аэропорта.
Такие обновления способствуют совершенствованию инфраструктуры аэропорта и обеспечению высокого качества обслуживания пассажиров. Концепция робота-бариста на основе современных технологий поможет превратить аэропорт Ташкента в конкурентоспособный пассажирский центр международного уровня.
Этот проект, удовлетворяя повседневные потребности пассажиров и предлагая услуги, соответствующие международным стандартам, укрепляет позиции города в глобальной конкуренции. Подробную информацию можно найти на сайте one.uz.