2025 yil 4 oktyabrda O‘zbekistonda ob-havo barqaror
2025 yil 4 oktyabr kuni O‘zbekistonda ob-havo asosan biroz bulutli bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mamlakatning ko‘pchilik hududlarida yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Shamol asosan sharq yo‘nalishidan esadi, tezligi 3 dan 14 metr soniyaga qadar o‘zgaradi.
Toshkent shahrida havo kechasi 11-13 daraja iliq, kunduzi esa 24-26 daraja atrofida bo‘ladi. Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida kechasi harorat 3-8 daraja, kunduzi 20-25 darajani tashkil etadi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida kechasi 6-11, kunduzi 22-27 daraja iliq bo‘ladi. Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo kechasi 8-13, kunduzi 21-26 daraja atrofida saqlanadi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida harorat kechasi 10-15, kunduzi 25-30 darajagacha ko‘tariladi. Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, lekin yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol tezligi 5-10 metr soniyaga teng bo‘ladi, kechasi harorat 8-13, kunduzi 20-25 daraja bo‘ladi. Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida esa ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Shamol bu hududlarda sharqdan 9-14 metr soniyada esadi. Harorat kechasi 3-8, kunduzi esa 12-17 daraja atrofida bo‘ladi.
Umuman olganda, mamlakatda ob-havo barqaror, yog‘ingarchilik faqat tog‘li hududlarda kuzatilishi mumkin. Ma’lumotlar O‘zbekiston gidrometeorologiya markazidan olingan.

4 октября 2025 года в Узбекистане устойчивая погода
4 октября 2025 года в Узбекистане ожидается преимущественно немного облачная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В большинстве регионов страны осадков не прогнозируется. Ветер будет дуть преимущественно с востока, скорость изменится от 3 до 14 метров в секунду.
В Ташкенте ночью температура воздуха составит 11-13 градусов тепла, днем около 24-26 градусов. В Каракалпакстане и Хорезмской области ночью температура будет 3-8 градусов, днем 20-25 градусов.
В Бухарской и Навоийской областях ночью ожидается 6-11, днем 22-27 градусов тепла. В Ташкентской, Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях температура ночью сохранится на уровне 8-13, днем около 21-26 градусов.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях температура ночью поднимется до 10-15, днем до 25-30 градусов. В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет переменчивой, но осадков не ожидается.
Скорость ветра составит 5-10 метров в секунду, ночью температура будет 8-13, днем 20-25 градусов. В предгорных и горных районах республики в некоторых местах возможен дождь.
В этих районах ветер будет дуть с востока со скоростью 9-14 метров в секунду. Температура ночью составит 3-8, днем около 12-17 градусов.
В целом, в стране ожидается стабильная погода, осадки возможны только в горных районах. Данные получены из Гидрометеорологического центра Узбекистана.