Toshkentda Mirzo Ulug‘bek va Yashnobod yo‘llari ta’mirlanadi
2025-yil 8-oktyabrdan boshlab Toshkent shahrining Mirzo Ulug‘bek va Yashnobod tumanlarida yo‘l harakati vaqtincha cheklanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Toshkent shahar Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi rasmiy ma’lumot berdi. Yo‘l ta’mirlash ishlari Yangi O‘zbekiston ko‘chasining Ohangaron shossesidan D012 avtomobil yo‘ligacha bo‘lgan qismida, shuningdek, Jasorat va Do‘stlik ko‘chalarida amalga oshirilmoqda.
Ushbu hududlarda yangi PSHMA-20 turidagi asfalt-beton qoplamasi yotqizilishi rejalashtirilgan. Ta’mirlash ishlari 20-oktyabrgacha davom etadi va shu davrda transport vositalari harakati vaqtincha to‘xtatiladi.
Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi haydovchilardan oldindan yo‘l harakati yo‘nalishlarini rejalashtirishni va shoshilinch hollarda aylanma yo‘llardan foydalanishni so‘radi. Mutaxassislarning ta’kidlashicha, ta’mirlash ishlari belgilangan muddatda yakunlanadi va yangilangan yo‘l qatlami transport harakati uchun qulay va xavfsiz bo‘ladi.
Shuningdek, ta’mirlash jarayonida qurilish texnikasi va uskunalari ishlatilishi sababli ayrim joylarda tirbandliklar yuzaga kelishi mumkin. Shu bois haydovchilardan ehtiyotkorlik va sabr-toqat bilan harakat qilish so‘ralmoqda.
Qo‘shimcha ma’lumotlar uchun Toshkent shahar Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasining rasmiy xabarlariga murojaat qilishingiz mumkin (manba: zamin.uz).

В Ташкенте будут ремонтировать дороги Мирзо Улугбек и Яшнабад
С 8 октября 2025 года в районах Мирзо Улугбек и Яшнабад города Ташкента временно ограничат движение транспорта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Официальную информацию предоставило Управление безопасности дорожного движения города Ташкента. Ремонтные работы проводятся на участке улицы Янги Узбекистан от шоссе Ахангаран до автомобильной дороги D012, а также на улицах Джасорат и Дустлик.
В этих районах планируется укладка нового асфальтобетонного покрытия типа ПШМА-20. Ремонтные работы продлятся до 20 октября, в течение этого времени движение транспортных средств будет временно приостановлено.
Управление безопасности дорожного движения просит водителей заранее планировать маршруты движения и в экстренных случаях использовать объездные пути. По словам специалистов, ремонтные работы будут завершены в установленные сроки, а обновленное дорожное покрытие будет удобным и безопасным для движения транспорта.
Кроме того, в процессе ремонта из-за использования строительной техники и оборудования в некоторых местах могут возникать пробки. Поэтому водителей просят проявлять осторожность и терпение.
Для получения дополнительной информации можно обратиться к официальным сообщениям Управления безопасности дорожного движения города Ташкента (источник: zamin.uz).