Shahnoza Mirziyoyeva yo‘qolgan mushugini qidirmoqda
Shahnoza Mirziyoyeva ijtimoiy tarmoq orqali yo‘qolgan sevimli mushugini topishda yordam so‘radi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mushuk oddiy uy hayvoni emas, balki oilaning to‘laqonli a’zosi hisoblanadi. Ayniqsa, kichik qizi Raniya uchun mushuk juda qadrli va bolalik xotiralarining ajralmas qismidir.
Mirziyoyeva oilasi butun atrofni tekshirgan, qo‘shnilar bilan suhbatlashgan va e’lonlar ham ilingan, ammo hozircha hech qanday natija yo‘q. U o‘z sahifasida har qanday yordamni qabul qilishga tayyor ekanligini bildirdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, mushuk 11-oktyabr kuni Qorasuv-1 mahallasida, “Lunacharskiy” hududida yo‘qolgan. Kimda mushuk haqida ma’lumot bo‘lsa, Mirziyoyeva oilasiga xabar berish so‘ralmoqda.
Shahnoza Mirziyoyeva ijtimoiy himoya milliy agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari sifatida tanilgan bo‘lsa-da, bu safar u mehribon ona sifatida murojaat qilmoqda. Milliy paralimpiya qo‘mitasi raisining birinchi o‘rinbosari ham oila mushukni kutayotganini aytib, uning tez orada uyga qaytishiga umid bildirdi.
Ijtimoiy tarmoq foydalanuvchilari Mirziyoyevaning murojaatini keng tarqatib, izlash jarayoniga qo‘shilmoqda. Ko‘plab odamlar unga qo‘llab-quvvatlov so‘zlarini yozmoqda va bu holatni insonparvarlik namunasi deb baholamoqda.
Hozircha mushuk topilmagan bo‘lsa-da, Mirziyoyeva oilasi umidni yo‘qotmayotganini va uning yaqin fursatda uyga qaytishiga ishonishini ta’kidlamoqda. Manba: zamin.uz

Шахноза Мирзиёева ищет пропавшую кошку
Шахноза Мирзиёева обратилась за помощью в поисках пропавшей любимой кошки через социальные сети. Об этом сообщает Zamin.uz.
По её словам, эта кошка — не просто домашнее животное, а полноценный член семьи. Особенно она дорога маленькой дочери Рании и является неотъемлемой частью её детских воспоминаний.
Семья Мирзиёевой обыскала весь район, поговорила с соседями и разместила объявления, но пока никаких результатов нет. Она сообщила на своей странице, что готова принять любую помощь.
По информации, кошка пропала 11 октября в районе Карасув-1, в местности «Луначарский». Всем, у кого есть информация о кошке, просят сообщить семье Мирзиёевой.
Хотя Шахноза Мирзиёева известна как первый заместитель директора Национального агентства социальной защиты, на этот раз она обращается как заботливая мать. Первый заместитель председателя Национального паралимпийского комитета также отметил, что семья ждёт кошку и надеется на её скорое возвращение домой.
Пользователи социальных сетей широко распространяют обращение Мирзиёевой и присоединяются к поискам. Многие пишут ей слова поддержки и оценивают эту ситуацию как пример человечности.
Хотя кошка пока не найдена, семья Мирзиёевой не теряет надежды и подчёркивает веру в скорое возвращение питомца домой. Источник: zamin.uz