O‘zbekistonda oktyabrda iliq va quyoshli ob-havo
O‘zbekistonning 14 dan 17 oktyabrgacha bo‘lgan ob-havo ma’lumotlariga ko‘ra, mamlakat bo‘ylab asosan quyoshli va biroz bulutli ob-havo kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlarida havo ochiq bo‘lib, yomg‘ir yog‘maydi. Shamol sharqdan 7 dan 12 metr sekundga tezlikda esadi, 14 oktyabr kuni ayrim joylarda shamol tezligi 13 dan 18 metr sekundgacha kuchayishi va chang to‘zonlari paydo bo‘lishi mumkin.
Harorat kechasi 5 dan 10 daraja, kunduzi esa 22 dan 27 daraja atrofida bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo biroz bulutli va o‘zgaruvchan, lekin yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr sekund tezlikda esib, ba’zi joylarda 13-18 metr sekundgacha kuchayishi ehtimoli mavjud. Harorat kechasi 8 dan 15 daraja, kunduzi esa 23 dan 30 daraja oralig‘ida bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo asosan bulutli, yomg‘ir yog‘maydi. Shamol sharq yo‘nalishidan 7-12 metr sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 10 dan 15 daraja, kunduzi esa 23 dan 28 daraja atrofida bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida ob-havo asosan ochiq va biroz bulutli bo‘lib, yomg‘ir kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 10 dan 15 daraja, kunduzi esa 25 dan 32 daraja atrofida bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo biroz bulutli, yomg‘ir yog‘maydi. Shamol sharqdan 5-10 metr sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 10 dan 15 daraja, kunduzi 23 dan 28 daraja oralig‘ida bo‘ladi. Tog‘li hududlarda havo ochiq va biroz bulutli, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr sekund tezlikda esishi mumkin. Harorat kechasi 5 dan 10 daraja, kunduzi esa 18 dan 23 daraja atrofida bo‘ladi.
Shunday qilib, oktyabr oyining o‘rtalarida O‘zbekistonning ko‘pgina hududlarida iliq, yomg‘irsiz va quyoshli ob-havo davom etadi. Ma’lumotlar O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati tomonidan taqdim etildi.

В Узбекистане в октябре теплая и солнечная погода
По данным прогноза погоды в Узбекистане с 14 по 17 октября, по всей стране ожидается преимущественно солнечная и слегка облачная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Каракалпакстане и Хорезмской области небо будет ясным, дождей не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью от 7 до 12 метров в секунду, 14 октября в некоторых местах скорость ветра может усилиться до 13-18 метров в секунду, возможна пыльная буря.
Температура ночью составит от 5 до 10 градусов, днем — около 22-27 градусов. В Бухарской и Навоийской областях погода будет слегка облачной и переменчивой, осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах возможен усиленный ветер до 13-18 метров в секунду. Температура ночью составит от 8 до 15 градусов, днем — от 23 до 30 градусов.
В Ташкентской, Сырдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода преимущественно облачная, дождей не ожидается. Ветер будет дуть с восточного направления со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью составит от 10 до 15 градусов, днем — около 23-28 градусов. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет преимущественно ясной и слегка облачной, осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью составит от 10 до 15 градусов, днем — около 25-32 градусов.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет слегка облачной, дождей не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью составит от 10 до 15 градусов, днем — от 23 до 28 градусов. В горных районах погода будет ясной и слегка облачной, осадков не ожидается.
Ветер может дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью составит от 5 до 10 градусов, днем — около 18-23 градусов.
Таким образом, в середине октября в большинстве регионов Узбекистана сохранится теплая, бездождливая и солнечная погода. Информация предоставлена Гидрометеорологической службой Республики Узбекистан.