Maktabgacha va maktab ta’limi vazirligining ma’lumotiga ko‘ra, 2025-yil 4-noyabrdan boshlab O‘zbekistonning barcha umumiy o‘rta ta’lim maktablarida kuzgi ta’til boshlanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Uz24.uz sayti xabar berdi. Rasmiy bayonotga muvofiq, kuzgi ta’til 4-noyabrdan 9-noyabrgacha davom etadi va shu davr mobaynida barcha maktablarda dars mashg‘ulotlari to‘xtatiladi.
Ikkinchi chorakdagi darslar esa 10-noyabrdan yana boshlanadi. Maktablar ta’til vaqtini samarali va mazmunli o‘tkazishga alohida e’tibor qaratishlari lozim.
Bu ta’til o‘quvchilar uchun dam olish va yangi bilimlarga tayyorgarlik ko‘rish imkonini yaratadi. Shu bilan birga, ota-onalar ham farzandlari ta’til davridan unumli foydalanishini ta’minlashi muhimdir.

В ноябре 2025 года в школах начнутся осенние каникулы
По данным Министерства дошкольного и школьного образования, с 4 ноября 2025 года во всех общеобразовательных школах Узбекистана начнутся осенние каникулы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт Uz24.uz. Согласно официальному заявлению, осенние каникулы продлятся с 4 по 9 ноября, и в этот период во всех школах занятия будут приостановлены.
Занятия второго учебного триместра начнутся снова с 10 ноября. Школы должны уделять особое внимание эффективному и содержательному проведению времени каникул.
Эти каникулы предоставят учащимся возможность отдохнуть и подготовиться к новым знаниям. В то же время важно, чтобы родители обеспечили продуктивное использование детьми времени каникул.