Toshkentda skumbriya narxi keskin oshdi
Jumladan, ijtimoiy tarmoqlardagi faol guruhlarda bu mavzuda muhokamalar avj olgan. Masalan, "Potrebitel.uz" guruhida foydalanuvchilar Mirabad bozorida dudlangan skumbriyaning narxi 120 ming so‘mdan 175–200 ming so‘mgacha, muzlatilgan skumbriya esa 90 ming so‘mdan 150 ming so‘mgacha ko‘tarilganini bildirishgan.
Boshqa foydalanuvchilar ham bu o‘zgarishni tasdiqlab, ayrim hollarda narxlar 160–195 ming so‘mlarni tashkil etayotganini qayd etishgan. Bir xaridor esa ilgari "Aviasozlar" bozorida dudlangan skumbriyani atigi 58 ming so‘mga xarid qilganini eslagan.
Bundan tashqari, Alay bozorida to‘rtta skumbriya uchun 420 ming so‘m to‘langanini ta’kidlaganlar. Shu kabi muhokamalar asosida aholining baliq mahsulotlari narxining oshishidan qoniqish hosil qilmayotgani kuzatilmoqda.

В Ташкенте резко выросла цена на скумбрию
В городе Ташкент цены на рыбные продукты, в частности на скумбрию, продолжают расти, что привлекает внимание населения. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, в активных группах социальных сетей разгорелись обсуждения на эту тему. Например, в группе "Potrebitel.uz" пользователи сообщили, что цена на копченую скумбрию на рынке Мирабад выросла с 120 тысяч сум до 175–200 тысяч сум, а цена на замороженную скумбрию поднялась с 90 тысяч сум до 150 тысяч сум.
Другие пользователи также подтвердили эти изменения, отметив, что в некоторых случаях цены достигают 160–195 тысяч сум. Один покупатель вспомнил, что ранее на рынке "Авиаcозлар" копченую скумбрию можно было купить всего за 58 тысяч сум.
Кроме того, некоторые отметили, что на рынке Алай за четыре скумбрии заплатили 420 тысяч сум. На основе подобных обсуждений наблюдается недовольство населения ростом цен на рыбные продукты.
Официальных комментариев по причинам данной ситуации не поступало. Информация подготовлена в стиле *one.uz*.