Tog‘li hududlarda sovuq va qor yog‘ishi kutilmoqda
O‘zbekistonning tog‘li hududlarida 5-noyabr kuni havo harorati -5 darajagacha pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hududlarda yog‘ingarchilik, jumladan, yomg‘ir va qor yog‘ishi prognoz qilinmoqda. Bu haqda O‘zgidromet xabar berdi.
Boshqa hududlarda esa harorat +5 dan +10 darajagacha bo‘lishi kutilmoqda. Shamol tezligi ba’zi joylarda 18 metr/sekundgacha kuchayishi mumkin.
Ta’kidlash joizki, bu shamol tezligi Bofort shkalasiga ko‘ra 12 ballik tizimdan 8 ballga teng bo‘ladi. Toshkent shahrida bugun harorat +5 dan +7 darajagacha bo‘lishi kutilmoqda.
Shamol tezligi esa mo‘tadil bo‘lib, 8 metr/sekundgacha yetishi mumkin. Umuman olganda, mamlakat bo‘ylab kuzgi sovuq ob-havo davom etmoqda.
Shu sababli fuqarolarga shamollash va boshqa noqulayliklarning oldini olish uchun ehtiyotkorlik choralarini ko‘rish tavsiya etiladi. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

В горных районах ожидается холодная погода и снегопад
В горных районах Узбекистана 5 ноября ожидается понижение температуры воздуха до -5 градусов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этих районах прогнозируются осадки, в том числе дождь и снег. Об этом сообщает Узгидромет.
В других районах температура ожидается от +5 до +10 градусов. Скорость ветра в некоторых местах может усилиться до 18 метров в секунду.
Стоит отметить, что эта скорость ветра по шкале Бофорта соответствует 8 баллам из 12. В Ташкенте сегодня ожидается температура от +5 до +7 градусов.
Скорость ветра будет умеренной и может достигать 8 метров в секунду. В целом по стране продолжается прохладная осенняя погода.
Поэтому гражданам рекомендуется принимать меры предосторожности, чтобы избежать простуд и других неприятностей. Источник информации: Узгидромет.