6-noyabr: Toshkentda +10, tog‘larda qor xavfi
6-noyabr, payshanba kuni Toshkent shahrida havo harorati +8…+10 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Poytaxtda shamol tezligi 8 metr/sekundgacha yetishi mumkin. Ushbu ma’lumotni O‘zgidromet xizmati taqdim etdi.
Respublikaning boshqa hududlarida havo harorati +8…+13 daraja oralig‘ida bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli bor.
Tog‘li hududlarda esa qor ko‘chkisi xavfi mavjud. Bu hududlarda harorat +5 darajagacha ko‘tarilishi mumkin.
Havo sharoitlari bilan bog‘liq xavf-xatarlardan ogoh bo‘lish va ehtiyot choralarini ko‘rish tavsiya etiladi. Ayniqsa, tog‘li hududlarga safar qilayotgan fuqarolar harorat o‘zgarishlariga tayyor bo‘lishlari lozim.

6 ноября: В Ташкенте +10, в горах возможен снег
6 ноября, в четверг, в Ташкенте ожидается температура воздуха около +8…+10 градусов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В столице скорость ветра может достигать 8 метров в секунду. Эти данные предоставила служба Узгидромет.
В других регионах республики ожидается температура воздуха в диапазоне +8…+13 градусов. В некоторых районах возможен туман.
В горных районах существует опасность схода снежных лавин. Температура там может подняться до +5 градусов.
Рекомендуется быть осведомленными о возможных опасностях, связанных с погодными условиями, и принимать меры предосторожности. Особенно гражданам, путешествующим в горные районы, следует быть готовыми к изменениям температуры.