Shavkat Mirziyoyev AQSh Prezidenti bilan uchrashdi
6-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev ishchi tashrif bilan AQShning Vashington shahriga bordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Tashrif davomida u Oq uyda AQSh Prezidenti Donald Tramp bilan uchrashuv o‘tkazdi. Bu haqda davlat rahbari matbuot xizmati ma’lum qildi.
Uchrashuvda Donald Tramp O‘zbekiston Prezidentining AQSh hukumati vakillari, yirik amerikalik kompaniyalar va moliya institutlari rahbarlari bilan o‘tkazgan muzokaralarini samarali baholadi. Muzokaralar davomida ikki tomonlama hamkorlik masalalari muhokama qilindi va kelgusida iqtisodiy aloqalarni mustahkamlash bo‘yicha fikr almashildi.
Tashrif yakunida Shavkat Mirziyoyev Donald Trampni O‘zbekistonga rasmiy tashrif bilan qulay vaqt ichida kelishga taklif qildi. Bu taklif ikki davlat o‘rtasidagi do‘stona munosabatlarni yanada rivojlantirishga xizmat qilishi ta’kidlandi.

Шавкат Мирзиёев встретился с Президентом США
6 ноября Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев совершил рабочий визит в Вашингтон, США. Об этом сообщил Zamin.uz.
В ходе визита он провёл встречу с Президентом США Дональдом Трампом в Белом доме. Об этом сообщил пресс-служба главы государства.
На встрече Дональд Трамп высоко оценил переговоры Президента Узбекистана с представителями правительства США, крупными американскими компаниями и финансовыми институтами. В ходе переговоров обсуждались вопросы двустороннего сотрудничества и обменивались мнениями о дальнейшем укреплении экономических связей.
В завершение визита Шавкат Мирзиёев пригласил Дональда Трампа с официальным визитом в Узбекистан в удобное время. Было подчеркнуто, что это приглашение послужит дальнейшему развитию дружественных отношений между двумя странами.