Farg‘onada xonadon yong‘ini tezda o‘chirildi
Farg‘ona viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi matbuot xizmatining xabariga ko‘ra, 2025-yil 6-noyabr kuni soat taxminan 21:10 da Farg‘ona shahridagi "Ma’rifat" mahalla fuqarolar yig‘ini hududida joylashgan bir xonadonda yong‘in sodir bo‘lgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yong‘in uy ichki qismi va tom qismini qamrab olgan. Voqea joyiga Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlari 21:13 da yetib kelib, darhol yong‘inni bartaraf etish ishlariga kirishgan.
Yong‘in 21:16 da lokalizatsiya qilinib, oradan 8 daqiqa o‘tib to‘liq o‘chirilgan. Hodisa natijasida hech kim jabrlanmagan.
Yong‘in oqibatida 100 kvadrat metr maydon saqlab qolingan. Hozirda yong‘inning kelib chiqish sababi va yetkazilgan moddiy zarar miqdori o‘rganilmoqda.

В Фергане быстро потушили пожар в жилом доме
По сообщению пресс-службы Главного управления по чрезвычайным ситуациям Ферганской области, 6 ноября 2025 года примерно в 21:10 в жилом доме, расположенном в микрорайоне "Маорифат" города Ферганы, произошёл пожар. Об этом сообщает Zamin.uz.
Пожар охватил внутреннюю часть дома и крышу. Сотрудники Министерства по чрезвычайным ситуациям прибыли на место происшествия в 21:13 и сразу приступили к ликвидации пожара.
Пожар был локализован в 21:16 и полностью потушен через 8 минут. В результате происшествия никто не пострадал.
В результате пожара было спасено 100 квадратных метров площади. В настоящее время устанавливаются причины возгорания и размер материального ущерба.