Noyabrda ob-havo iliqlashadi, quyoshli kunlar ko‘payadi
O‘zgidromet xizmati ma’lumotlariga ko‘ra, 8–9-noyabr kunlari yurtimizda ob-havo barqarorlashadi va harorat asta-sekin ko‘tariladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Kelgusi kunlarda respublikamiz hududlaridan sovuq havo massalari asta-sekin chekinishda davom etadi. Mutasaddilarning ta’kidlashicha, 8-noyabr kuni kunduzgi havo harorati 14–17 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
Janubiy viloyatlarda esa havo harorati 18–20 darajagacha ko‘tariladi. Kechasi ham aksar hududlarda iliq ob-havo saqlanadi, faqat shimoliy va cho‘l hududlarida kechalari biroz sovuq bo‘lishi mumkin.
Toshkent shahrida dam olish kunlari yorug‘ va o‘zgaruvchan ob-havo kuzatiladi. Yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q, shamol esa past tezlikda esadi.
Harorat kunduzi 14–16 daraja iliq, kechalari esa 1–3 daraja atrofida bo‘lishi kutilmoqda. Meteorologlarning ma’lum qilishicha, noyabr oyining ikkinchi haftasidan boshlab mamlakatimiz bo‘ylab quyoshli kunlar soni ortadi va havo yanada iliqlashadi.
Bu kuz faslining so‘nggi haftalarida aholining dam olish va tabiat qo‘ynida sayr qilish imkoniyatlarini yaxshilashi kutilmoqda. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

В ноябре погода становится теплее, солнечных дней становится больше
По данным службы Узгидромет, 8–9 ноября в нашей стране погода стабилизируется, и температура постепенно повысится. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ближайшие дни холодные воздушные массы на территории республики будут постепенно отступать. По словам ответственных лиц, 8 ноября дневная температура воздуха ожидается в пределах 14–17 градусов тепла.
В южных регионах температура воздуха поднимется до 18–20 градусов. Ночью в большинстве районов сохранится теплая погода, только в северных и пустынных районах ночи могут быть немного холоднее.
В Ташкенте в выходные ожидается ясная и переменчивая погода. Осадков не прогнозируется, ветер будет дуть с низкой скоростью.
Днем температура ожидается в пределах 14–16 градусов тепла, ночью — около 1–3 градусов. По информации метеорологов, начиная со второй недели ноября количество солнечных дней по всей стране увеличится, и погода станет еще теплее.
Это улучшит возможности населения для отдыха и прогулок на природе в последние недели осеннего сезона. Источник информации: Узгидромет.