9-noyabr: O‘zbekistonda havo ochiq, tuman ehtimoli bor
9-noyabr kuni O‘zbekiston hududida kutilayotgan ob-havo ma’lumotlari quyidagicha bo‘ladi: **Toshkent shahri:** Havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shamol sharqiy yo‘nalishda 3-8 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 1-3 daraja iliq, kunduzi 14-16 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
**Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyati:** Havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2-7 daraja sovuq, kunduzi 11-16 daraja iliq bo‘ladi. **Buxoro va Navoiy viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 3 daraja sovuqdan 2 daraja iliqqacha, kunduzi 12-17 daraja iliq bo‘lishi mumkin.
**Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi, ayrim hududlarda tuman tushishi ehtimoli bor. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi 12-17 daraja iliq bo‘ladi. **Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 2-7 daraja iliq, kunduzi 15-20 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
**Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kutilmaydi, lekin ayrim hududlarda tuman tushishi mumkin. Shamol sharqdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi.
Harorat kechasi 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi 10-15 daraja iliq bo‘ladi. **Respublikaning tog‘li hududlari:** Havo o‘zgaruvchan, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi.

9 ноября: В Узбекистане ясная погода, возможен туман
Погода, ожидаемая на территории Узбекистана 9 ноября, будет следующей: **Город Ташкент:** Погода переменная, осадков не ожидается. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ветер будет дуть с восточного направления со скоростью 3-8 метров в секунду. Температура ночью ожидается от +1 до +3 градусов, днем от +14 до +16 градусов.
**Республика Каракалпакстан и Хорезмская область:** Погода переменная, осадков не будет. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью от -2 до -7 градусов, днем от +11 до +16 градусов. **Бухарская и Навоийская области:** Погода переменная, осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от -3 до +2 градусов, днем от +12 до +17 градусов.
**Ташкентская, Самаркандская, Сырдарьинская и Джизакская области:** Погода переменная, осадков не ожидается, в некоторых районах возможен туман. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду.
Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем от +12 до +17 градусов. **Кашкадарьинская и Сурхандарьинская области:** Погода переменная, осадков не будет.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от +2 до +7 градусов, днем от +15 до +20 градусов.
**Андижанская, Наманганская и Ферганская области:** Погода переменная, осадков не ожидается, но в некоторых районах возможен туман. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду.
Температура ночью от -2 до +3 градусов, днем от +10 до +15 градусов. **Горные районы республики:** Погода переменная, осадков не наблюдается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду. Температура ночью от -3 до +2 градусов, днем от +8 до +13 градусов.