Hazoraspda haydovchi qoidabuzarligi uchun jazolandi
Bu haqda UPL muxbiri xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, 2-noyabr kuni "Muxomon" mahallasi hududida soat 13:50 atrofida Nexia avtomobilini boshqargan haydovchi noto‘g‘ri quvib o‘tish harakati qilgan.
Ushbu harakat yo‘lda xavfli vaziyat tug‘dirib, boshqa haydovchi va piyodalar xavfsizligiga tahdid solgan. Shuningdek, haydovchi avtomobilni boshqarishda drif qilish usulidan foydalangan va bu orqali yo‘l harakati qatnashchilarini xavf ostida qoldirgan.
Sud jarayonida haydovchi o‘z aybiga iqror bo‘lib, jazoni yengillashtirishni so‘radi. Biroq sud qaroriga ko‘ra, haydovchi bir yil muddatga haydovchilik guvohnomasidan mahrum qilindi va unga 10 million 300 ming so‘m miqdorida jarima belgilandi.
Mazkur holatda haydovchi yo‘l qoidalarini buzish va xuliganlik uchun qonuniy javobgarlikka tortildi.

В Хазораспе водитель был наказан за нарушение правил дорожного движения
В Хазарском районе Хорезмской области водитель автомобиля Nexia нарушил правила дорожного движения, создав серьезную опасную ситуацию. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил корреспондент UPL. Как стало известно, 2 ноября около 13:50 в районе махалли "Мухомон" водитель автомобиля Nexia совершил неправильный обгон.
Это действие создало опасную ситуацию на дороге, угрожая безопасности других водителей и пешеходов. Кроме того, водитель использовал метод дрифта при управлении автомобилем, подвергая опасности участников дорожного движения.
В ходе судебного процесса водитель признал свою вину и просил смягчить наказание. Однако по решению суда водитель был лишен водительского удостоверения на один год и оштрафован на сумму 10 миллионов 300 тысяч сумов.
В данном случае водитель был привлечен к законной ответственности за нарушение правил дорожного движения и хулиганство.