Prezident tibbiyot universitetiga tashrif buyuradi
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Toshkent davlat tibbiyot universitetiga tashrif buyurishi rejalashtirilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Davlat rahbari universitetdagi ta’lim jarayonlari va ilmiy-tadqiqot faoliyati bilan yaqindan tanishadi. Tashrif davomida sog‘liqni saqlash va farmatsevtika sohalarida faoliyat olib borayotgan xodimlarga davlat mukofotlari topshirilishi ham kutilmoqda.
Ushbu mukofotlar soha rivojiga qo‘shilgan hissani e’tirof etish hamda xodimlarni rag‘batlantirish maqsadida beriladi. Shuningdek, Prezident mukofot sohiblari bilan uchrashib, soha islohotlari natijalari, mavjud muammolar va kelgusidagi ustuvor yo‘nalishlar haqida suhbat quradi.
Uchrashuvda kelgusi yil uchun belgilangan rejalar va sog‘liqni saqlash tizimini yanada takomillashtirish bo‘yicha fikr almashilishi ham ko‘zda tutilgan. Mazkur tashrif soha vakillari uchun muhim ahamiyat kasb etadi va yangi o‘zgarishlarga turtki bo‘lishi kutilmoqda.

Президент посещает медицинский университет
Сегодня запланирован визит Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева в Ташкентский государственный медицинский университет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Глава государства подробно ознакомится с учебным процессом и научно-исследовательской деятельностью университета. В ходе визита ожидается вручение государственных наград сотрудникам, работающим в сферах здравоохранения и фармацевтики.
Эти награды присуждаются с целью признания вклада в развитие отрасли и стимулирования сотрудников. Кроме того, Президент встретится с лауреатами наград, обсудит результаты реформ в отрасли, существующие проблемы и приоритетные направления на будущее.
На встрече также планируется обмен мнениями по планам на следующий год и дальнейшему совершенствованию системы здравоохранения. Этот визит имеет важное значение для представителей отрасли и ожидается, что он станет стимулом для новых изменений.