11-noyabr: Mamlakat bo‘ylab iliq va quruq havo
11-noyabr kuni mamlakatimizning deyarli barcha hududlarida havo o‘zgaruvchan, ammo quruq bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Toshkent shahrida shamol sharqdan 3–8 metr/sekund tezlikda esishi mumkin.
Kechasi havo harorati 3–5 daraja iliq bo‘ladi, kunduzi esa 14–16 darajagacha ko‘tariladi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo ochiq bo‘lib, kunduzi harorat 17 darajagacha iliqlashadi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida esa harorat 19 darajagacha ko‘tarilishi mumkin. Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida harorat 17 darajagacha iliq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida esa kunduzi havo 20 darajagacha isishi kutilmoqda. Farg‘ona vodiysi hududlarida (Andijon, Namangan, Farg‘ona) havo tinch va biroz tumanli bo‘lishi ehtimol qilinadi.
Kunduzi harorat 17 darajagacha iliq, kechasi esa 0–5 daraja oralig‘ida bo‘ladi. Tog‘li hududlarda yog‘ingarchilik ehtimoli kam.
Faqat Toshkent viloyati tog‘larida kechqurun yomg‘ir yoki qor yog‘ishi mumkin. Tog‘li hududlarda kunduzi harorat 8–13 daraja iliq bo‘lsa, kechasi 2 daraja sovuqqacha tushishi mumkin.
Meteorologlarning ma’lumotlariga ko‘ra, hafta mamlakatimizda iliq va barqaror ob-havo bilan boshlanadi.

11 ноября: Теплая и сухая погода по всей стране
11 ноября в почти всех регионах нашей страны ожидается переменная, но сухая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
Осадков не предвидится. В Ташкенте ветер может дуть с востока со скоростью 3–8 метров в секунду.
Ночью температура воздуха будет от 3 до 5 градусов тепла, днем поднимется до 14–16 градусов. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области будет ясно, днем температура поднимется до 17 градусов тепла.
В Бухарской и Навоийской областях температура может подняться до 19 градусов. В Самаркандской, Джизакской и Сырдарьинской областях температура будет до 17 градусов тепла.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях днем ожидается потепление до 20 градусов. В Ферганской долине (Андижан, Наманган, Фергана) погода будет спокойной и возможно небольшое туманное явление.
Днем температура будет до 17 градусов тепла, ночью — в пределах от 0 до 5 градусов. В горных районах вероятность осадков низкая.
Только в горах Ташкентской области вечером возможен дождь или снег. В горных районах днем температура будет от 8 до 13 градусов тепла, ночью может опуститься до 2 градусов мороза.