Toshkent aeroporti eski yuk terminali auksionga qo‘yildi
Toshkent xalqaro aeroportining eski yuk terminali ijaraga berish uchun auksionga qo‘yildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Uzbekistan Airports" matbuot xizmati xabar berdi. Ma’lum qilinishicha, Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportining eski yuk kompleksi E-auksion.uz onlayn platformasi orqali savdoga qo‘yilgan.
Ushbu binoning umumiy maydoni 6 882 kvadrat metrni tashkil etadi. Yillik ijara uchun boshlang‘ich narx 16,9 milliard so‘m etib belgilangan bo‘lib, bu summaga qo‘shilgan qiymat solig‘i kiritilmagan.
Mazkur bino yuk aviatsiyasi tashuvchilari uchun ijaraga berilishi ko‘zda tutilgan. Unda yuklarni vaqtincha saqlash va qayta ishlash faoliyatini samarali tashkil etish imkoniyati yaratiladi.
Auksion ishtirokchilari uchun maxsus talablar belgilangan bo‘lib, ular ushbu shartlarga mos bo‘lishi kerak. Savdo 24-noyabr kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Аэропорт Ташкента старый грузовой терминал выставлен на аукцион
Старый грузовой терминал Международного аэропорта Ташкента выставлен на аукцион для сдачи в аренду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил пресс-служба "Uzbekistan Airports". Известно, что старый грузовой комплекс Международного аэропорта Ташкента имени Ислама Каримова выставлен на продажу через онлайн-платформу E-auksion.uz.
Общая площадь этого здания составляет 6 882 квадратных метра. Начальная цена за годовую аренду установлена в размере 16,9 миллиарда сумов, при этом налог на добавленную стоимость не включён в эту сумму.
Предполагается сдача этого здания в аренду для грузовых авиаперевозчиков. В нём создаются условия для эффективной организации временного хранения и обработки грузов.
Для участников аукциона установлены специальные требования, которым они должны соответствовать. Торги планируется провести 24 ноября.