Bugun O‘zbekistonda yog‘ingarchiliksiz iliq ob-havo bo‘ladi.
Bugun, 20-oktabr kuni, O‘zbekiston hududida o‘zgaruvchan bulutli ob-havo kuzatiladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘zgidromet xabariga ko‘ra, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Mamlakat bo‘ylab kunduzgi harorat asosan +15…+20°C atrofida bo‘ladi.
Toshkent shahrida havo harorati kunduzi +16…+18°C oralig‘ida bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Eng iliq ob-havo Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kuzatiladi, bu hududlarda harorat +22°C gacha ko‘tarilishi mumkin.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatlarida esa kunduzgi harorat +14…+19°C oralig‘ida bo‘lishi kutilmoqda. Tog‘li hududlarda havo harorati nisbatan past bo‘ladi.
Bu joylarda harorat +10…+15°C atrofida bo‘lishi prognoz qilinmoqda. Umuman olganda, bugungi kun uchun qulay ob-havo sharoiti kutilmoqda.

Сегодня в Узбекистане будет теплая погода без осадков.
Сегодня, 20 октября, на территории Узбекистана ожидается переменная облачность. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным Узгидромета, осадков не ожидается. Дневная температура по стране будет в основном около +15…+20°C.
В Ташкенте прогнозируется дневная температура в диапазоне +16…+18°C. Самая теплая погода ожидается в Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях, где температура может подняться до +22°C.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области дневная температура ожидается в пределах +14…+19°C. В горных районах температура будет относительно ниже.
В этих местах прогнозируется температура около +10…+15°C. В целом, на сегодня ожидаются благоприятные погодные условия.