13-noyabr: O‘zbekistonda iliq va quyoshli ob-havo
O‘zbekiston Respublikasi Gidrometeorologiya xizmati markazi (O‘zgidromet) ma’lumotlariga ko‘ra, 13-noyabr, chorshanba kuni mamlakatimizda asosan yog‘ingarchiliksiz, iliq va barqaror ob-havo kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Toshkent shahrida osmon vaqti-vaqti bilan o‘zgarib turadi, ammo yomg‘ir yog‘ishi ehtimoldan yiroq. Shamol sharqdan esib, uncha kuchli bo‘lmaydi.
Harorat kechasi 3–5 daraja, kunduzi esa 17–19 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida ham quyoshli va tinch ob-havo saqlanadi.
Ushbu hududlarda kechasi havo harorati 2–7 daraja, kunduzi esa 16–21 darajagacha iliq bo‘ladi. Buxoro va Navoiy viloyatlarida ham ob-havo xuddi shunday bo‘ladi.
Kechasi harorat 2–7 daraja, kunduzi esa 16–21 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlarida havo o‘zgaruvchan, lekin quyoshli bo‘lishi taxmin qilinmoqda.
Bu hududlarda kechasi harorat 2–7 daraja, kunduzi 15–20 daraja iliq bo‘ladi. Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida iliq va quyoshli ob-havo kuzatiladi.
Shamol biroz kuchliroq bo‘lishi mumkin. Harorat kechasi 3–8 daraja, kunduzi esa 17–22 daraja iliq bo‘ladi.
Farg‘ona vodiysi hududlarida ham tinch va quyoshli ob-havo davom etadi. Ba’zi joylarda ertalab tuman tushishi mumkin.
Harorat kechasi 0–5 daraja, kunduzi esa 12–17 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda. Tog‘li hududlarda esa salqin, ammo quyoshli ob-havo hukmron bo‘ladi.
Kechasi harorat 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Manba: O‘zgidromet.

13 ноября: В Узбекистане теплая и солнечная погода
По данным Центра гидрометеорологической службы Республики Узбекистан (Узгидромет), 13 ноября, в среду, в нашей стране ожидается преимущественно без осадков, теплая и стабильная погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Ташкенте небо время от времени будет меняться, но вероятность дождя крайне мала. Ветер будет дуть с востока, не слишком сильный.
Температура ночью ожидается от 3 до 5 градусов тепла, днем — от 17 до 19 градусов тепла. В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области также сохранится солнечная и спокойная погода.
В этих регионах ночью температура воздуха составит от 2 до 7 градусов тепла, днем — от 16 до 21 градуса тепла. В Бухарской и Навоийской областях погода будет такой же.
Ночью температура ожидается от 2 до 7 градусов тепла, днем — от 16 до 21 градуса тепла. В Самаркандской, Сырдарьинской и Джизакской областях погода будет переменчивой, но солнечной.
В этих регионах ночью температура составит от 2 до 7 градусов тепла, днем — от 15 до 20 градусов тепла. В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях ожидается теплая и солнечная погода.
Ветер может быть немного сильнее. Температура ночью будет от 3 до 8 градусов тепла, днем — от 17 до 22 градусов тепла.
В Ферганской долине также сохранится спокойная и солнечная погода. В некоторых местах утром может появиться туман.
Температура ночью ожидается от 0 до 5 градусов тепла, днем — от 12 до 17 градусов тепла. В горных районах будет прохладно, но солнечно.
Ночью температура будет от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем — от 10 до 15 градусов тепла. Источник: Узгидромет.