13-noyabrda ob-havo iliq va yog‘ingarchiliksiz bo‘ladi
O‘zgidromet ma’lumotlariga ko‘ra, 13-noyabr, payshanba kuni mamlakat hududlarida tinch, quruq va nisbatan iliq ob-havo saqlanadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
**Toshkent shahri:** Poytaxtda havo o‘zgaruvchan, lekin yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan esib, tezligi 3–8 m/s bo‘ladi.
Tunda harorat 3–5 daraja iliq, kunduzi 17–19 darajagacha ko‘tarilishi kutilmoqda. **Qoraqalpog‘iston va Xorazm viloyatlari:** Bu hududlarda havo musaffo va barqaror bo‘lib, yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli yo‘q.
Shamol 7–12 m/s tezlikda esadi. Kechasi harorat 2–7 daraja, kunduzi esa 16–21 daraja iliq bo‘ladi.
**Buxoro va Navoiy viloyatlari:** Havo o‘zgaruvchan, ammo barqaror. Yog‘ingarchilik bo‘lmaydi.
Shamol sharqdan 7–12 m/s tezlikda esadi. Tungi harorat 2–7 daraja, kunduzi esa 16–21 daraja iliq bo‘lishi kutilmoqda.
**Toshkent, Samarqand, Sirdaryo va Jizzax viloyatlari:** Bu hududlarda ob-havo barqaror bo‘lib qoladi. Kechasi harorat 2–7 daraja, kunduzgi harorat esa 15–20 daraja iliq bo‘ladi.
**Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlari:** Bu hududlarda havo nisbatan iliq bo‘ladi. Shamol 7–12 m/s tezlikda esadi.
Tunda harorat 3–8 daraja, kunduzi esa 17–22 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilingan. **Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlari:** Farg‘ona vodiysida havo sokin, lekin ertalab tuman tushishi ehtimoli bor.
Yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol tezligi 5–10 m/s bo‘ladi.
Kechasi harorat 0–5 daraja, kunduzi esa 12–17 daraja iliq bo‘ladi. **Tog‘li va tog‘ oldi hududlar:** Tog‘ mintaqalarida osmon musaffo bo‘lishi kutilmoqda.
Kechasi harorat 2 daraja sovuqdan 3 daraja iliqqacha, kunduzi esa 10–15 daraja iliq bo‘lishi prognoz qilingan. Manba: O‘zgidromet.

13 ноября погода будет тёплой и без осадков
По данным Узгидромета, 13 ноября, в четверг, на территории страны сохранится спокойная, сухая и относительно теплая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
**Город Ташкент:** В столице погода переменчивая, но осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3–8 м/с.
Ночью температура составит 3–5 градусов тепла, днем ожидается повышение до 17–19 градусов. **Республика Каракалпакстан и Хорезмская область:** В этих регионах погода ясная и стабильная, вероятность дождя отсутствует.
Ветер будет дуть со скоростью 7–12 м/с. Ночью температура составит 2–7 градусов, днем — 16–21 градус тепла.
**Бухарская и Навоийская области:** Погода переменчивая, но стабильная. Осадков не ожидается.
Ветер будет дуть с востока со скоростью 7–12 м/с. Ночная температура составит 2–7 градусов, дневная — 16–21 градус тепла.
**Ташкентская, Самаркандская, Сырдарьинская и Джизакская области:** В этих регионах погода останется стабильной. Ночью температура составит 2–7 градусов, днем — 15–20 градусов тепла.
**Кашкадарьинская и Сурхандарьинская области:** В этих регионах погода будет относительно теплой. Ветер дует со скоростью 7–12 м/с.
Ночью температура составит 3–8 градусов, днем — 17–22 градуса тепла. **Андижанская, Наманганская и Ферганская области:** В Ферганской долине погода спокойная, но утром возможен туман.
Осадков не ожидается. Скорость ветра составит 5–10 м/с.
Ночью температура составит 0–5 градусов, днем — 12–17 градусов тепла. **Горные и предгорные районы:** В горных районах ожидается ясное небо.
Ночью температура будет от 2 градусов мороза до 3 градусов тепла, днем — 10–15 градусов тепла. Источник: Узгидромет.