Bugun O‘zbekistonda iliq va qulay ob-havo bo‘ladi
Bugun O‘zbekiston hududida o‘zgaruvchan bulutli ob-havo kuzatilishi kutilmoqda, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "O‘zgidromet" xizmati xabar berdi. Mamlakatning ko‘pchilik hududlarida kunduzgi harorat +15 dan +20 darajagacha yetishi mumkin.
Toshkent shahrida bugungi kunda havo harorati +16 dan +18 darajagacha bo‘lishi taxmin qilinmoqda. Eng iliq ob-havo Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida kuzatiladi, bu hududlarda harorat +22 darajagacha ko‘tarilishi mumkin.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatlarida harorat +14 dan +19 darajagacha bo‘lishi kutilmoqda. Tog‘li hududlarda esa biroz salqinroq bo‘lib, harorat +10 dan +15 darajagacha yetishi mumkin.
Ob-havo ma’lumotlariga ko‘ra, bugungi kun mamlakatimizning barcha hududlarida iliq va qulay ob-havo kuzatiladi.

Сегодня в Узбекистане будет теплая и комфортная погода
Сегодня на территории Узбекистана ожидается переменная облачность, осадков не будет. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает служба "Узгидромет". В большинстве регионов страны дневная температура может достигать от +15 до +20 градусов.
В Ташкенте сегодня ожидается температура воздуха от +16 до +18 градусов. Самая теплая погода будет в Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях, где температура может подняться до +22 градусов.
В Республике Каракалпакстан и Хорезмской области ожидается температура от +14 до +19 градусов. В горных районах будет немного прохладнее — температура может достигать от +10 до +15 градусов.
Согласно погодным данным, сегодня во всех регионах нашей страны ожидается теплая и комфортная погода.