13-noyabr: O‘zbekistonda iliq va quruq ob-havo
13-noyabr kuni O‘zbekistonning aksar hududlarida havo ochiq va iliq bo‘lishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
"O‘zgidromet" xizmati xabariga ko‘ra, yog‘ingarchilik kuzatilmaydi. Kunduzgi harorat +17 darajadan +22 darajagacha ko‘tariladi.
Toshkent shahrida ham ob-havo quruq bo‘lib, harorat +19 dan +21 darajagacha yetishi prognoz qilinmoqda. Shamolning tezligi o‘rtacha bo‘lib, soatiga 3-8 metr tezlikda esishi taxmin qilinmoqda.
Respublikaning tog‘oldi va tog‘li hududlarida ham quruq ob-havo saqlanadi. Ushbu hududlarda havo nisbatan salqin bo‘lsa-da, noyabr oyi uchun odatdagidan iliqroq bo‘lib, harorat +10 dan +15 darajagacha bo‘lishi kutilmoqda.
Umuman olganda, noyabr o‘rtasi uchun iliq va qulay ob-havo kuzatiladi. Ma’lumot manbasi: O‘zgidromet.

13 ноября: В Узбекистане теплая и сухая погода
13 ноября в большинстве регионов Узбекистана ожидается ясная и теплая погода. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным службы "Узгидромет", осадков не предвидится. Дневная температура поднимется от +17 до +22 градусов.
В Ташкенте также ожидается сухая погода, температура прогнозируется от +19 до +21 градуса. Скорость ветра будет средней, предполагается от 3 до 8 метров в секунду.
В предгорных и горных районах республики также сохранится сухая погода. Хотя в этих районах воздух будет относительно прохладным, для ноября он будет теплее обычного, температура ожидается от +10 до +15 градусов.