14-noyabrda O‘zbekistonda havo quruq va iliq bo‘ladi.
14-noyabr kuni O‘zbekiston hududining aksariyat qismida havo o‘zgaruvchan bulutli bo‘lib, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zgidromet xabar bermoqda. Kunduzgi harorat hududlarga qarab +15° dan +22° gacha ko‘tarilishi prognoz qilinmoqda.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo nisbatan iliq bo‘lib, harorat +17° dan +22° gacha yetishi kutilmoqda. Toshkent, Samarqand va Buxoro hududlarida esa harorat +15° dan +20° oralig‘ida bo‘ladi.
Farg‘ona vodiysida biroz salqinroq bo‘lib, bu yerda harorat +12° dan +17° gacha bo‘lishi mumkin. Tog‘li hududlarda quruq ob-havo saqlanib, harorat +10° dan +15° oralig‘ida bo‘lishi taxmin qilinmoqda.
Respublika bo‘ylab sharqiy yo‘nalishda mo‘’tadil shamol esishi kutilmoqda. Shamol tezligi 7–12 m/s atrofida bo‘lishi prognoz qilinmoqda.

14 ноября в Узбекистане будет сухая и теплая погода
14 ноября на большей части территории Узбекистана ожидается переменная облачность, осадков не предвидится. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает Узгидромет. Дневная температура, в зависимости от региона, прогнозируется от +15° до +22°.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет относительно теплой, температура ожидается от +17° до +22°. В Ташкенте, Самарканде и Бухаре температура будет в диапазоне от +15° до +20°.
В Ферганской долине немного прохладнее, здесь температура может быть от +12° до +17°. В горных районах сохранится сухая погода, температура прогнозируется от +10° до +15°.
По всей республике ожидается умеренный ветер восточного направления. Скорость ветра прогнозируется около 7–12 м/с.